ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI: EYÜPSPOR: 0 – KAYSERİSPOR: 2

ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI: EYÜPSPOR: 0 – KAYSERİSPOR: 2

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI KAYSERİLİ TURİZMCİLERE EĞİTİM VERDİ

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI KAYSERİLİ TURİZMCİLERE EĞİTİM VERDİ

VALİ KAMÇI KOCASİNAN BELEDİYESİ İLE PROTOKOL İMZALADI

VALİ KAMÇI KOCASİNAN BELEDİYESİ İLE PROTOKOL İMZALADI

720863.MELİKGAZİ BELEDİYESİ.15.12.2017

720863.MELİKGAZİ BELEDİYESİ.15.12.2017

BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ’IN ACI GÜNÜ

BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ’IN ACI GÜNÜ

KOCASİNAN’DA SELÇUKLU MİMARİSİ TARZINDA TEK TİP KEMERLİ ŞADIRVANLAR
KOCASİNAN’DA SELÇUKLU MİMARİSİ TARZINDA TEK TİP KEMERLİ ŞADIRVANLAR

Kocasinan Belediyesi, ilçe genelinde cami avlularındaki şadırvanları Selçuklu Mimarisi tarzında yeniliyor. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, bu çerçevede Erkilet Dere Mahallesi Karslıoğlu Camii’sinde yapımı devam edenkemerli şadırvanı yerinde inceledi. Başkan Çolakbayrakdar, yapılan çalışmanın şehrin estetiğini ön planda tutarak örnek alınacak bir çalışma olduğunu vurguladı. Erkilet Dere Mahallesi’deki Karslıoğlu Camii’nde yapılan çalışmaları inceleyen Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan […]

Kocasinan Belediyesi, ilçe genelinde cami avlularındaki şadırvanları Selçuklu Mimarisi tarzında yeniliyor. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, bu çerçevede Erkilet Dere Mahallesi Karslıoğlu Camii’sinde yapımı devam edenkemerli şadırvanı yerinde inceledi. Başkan Çolakbayrakdar, yapılan çalışmanın şehrin estetiğini ön planda tutarak örnek alınacak bir çalışma olduğunu vurguladı.

Erkilet Dere Mahallesi’deki Karslıoğlu Camii’nde yapılan çalışmaları inceleyen Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak rutin belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra ulaşımdan altyapıya, çevreden kültür-sanata, eğitimden spora, pazar yerinden temizlik hizmetlerine kadar tüm alanlarda yatırım yapmaya ve hizmet üretmeye devam ettiklerini vurguladı.Başkan Çolakbayrakdar, özellikle ilçe genelinde fiziki mekanların güzel olmasına önem verdiklerini ifade ederek, “Vatandaşların yoğun kullanmış olduğu alanların çevre düzenlemesiyle birlikte, bölgenin ihtiyacına göre yeni fiziki mekanlar yapıyoruz. Bu kapsamda Kocasinan bölgesinde şadırvanları tek tip haline getirmek için çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürüyor. Yapmış olduğumuz şadırvanları da şehrimizin geçmişini anımsatacak şekilde Selçuklu Mimarisindeki kemerli hatlarla biçimlendiriyoruz.”ifadelerini kullandı.

Şadırvan hakkında detaylı bilgi veren Başkan Çolakbayrakdar, “100 metrekare alana kurulu şadırvanımıza, modern bazalt ve daha dayanıklı hem de görsel olarak ahşap görüntüsü oluşturan yapı malzemesi traverten kaplama yöntemiyle dekoratif bir görünüm kazandırdık. Modern şadırvanda erkek ve kadın lavaboların yanı sıra engelliler için farklı bir bölüm yer alıyor. Ayrıca 16 tane abdest alma yeri bulunuyor. Şimdiden yapılan çalışmalarımız hemşehrilerime hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

Başkan Çolakbayrakdar, Türkiye’nin en güzel ilçesini kurmak için ‘Yeni Kocasinan’ı projeler ve yatırımlarla hızlı bir şekilde oluşturacaklarını sözlerine ekledi.(Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz