AGÜSPOR, HAFTALAR SONRA KAZANIP MORAL BULDU…

AGÜSPOR, HAFTALAR SONRA KAZANIP MORAL BULDU…

AVRUPANIN YOLU BU MAÇTAN GEÇİYOR

AVRUPANIN YOLU BU MAÇTAN GEÇİYOR

TÜRKİYE ARTİSTİK JİMNASTİK GRUBU YARI FİNAL MAÇLARI YAPILDI

TÜRKİYE ARTİSTİK JİMNASTİK GRUBU YARI FİNAL MAÇLARI YAPILDI

1461 TRABZON-KAYSERİ ERCİYESSPOR:8-1

1461 TRABZON-KAYSERİ ERCİYESSPOR:8-1

AK PARTİ’Lİ KARAYEL: ERKEN SEÇİM GÜNDEMİMİZDE YOK

AK PARTİ’Lİ KARAYEL: ERKEN SEÇİM GÜNDEMİMİZDE YOK

KÖKSAL ÇAY TÜRKÜ EVİNDE ŞİİRLER OKUNDU TÜRKÜLER SÖYLENDİ
  • YÜKSELKALKAN
    • YÜKSEL KALKAN
    • YuKSELKALKAN@kayserihakimiyet2000.com
    • 10 Haziran 2017 - 16:28:02

Kayseri de sosyal hayat Ramazan ayında zenginliği farklı bir şekilde koruyor. Hunat mahallesine açılan Köksal Çay Türkü evinde “Salı şiir akşamları” da şiirler okundu buram buram Anadolu gönül türküleri söylendi.
Ramazan ayının ilk gününde açılan “Köksal Çay Türkü Evi” İftar sonrası sahur programları içinde “Salı Şiir akşamları” olarak kültür sanat edebiyatın sosyal hayatına zenginlik kattı. Asuman Yiğitoğlunun sunumuyla THM sanatçısı Aşık Çapanoğlu birlikte yapılan programda şiir sevenler gecede Mustafa Acar, Yusuf Doğdu, Osman Keser, Mustafa Türker, İbrahim Halil Mantıoğlu, Yavuz Özdemir, Ayhan Durmuş, Osman Halit Karan ve Halit Belgeli gönül şiirlerini dinlediler.
Şehrimizin THM sanatçılarını bir çatı altında toplayarak Türkü şiir sevenlerin buluşma yeri olan “Köksal Çay Türkü Evi” Salı şiir akşamlarına, Levent İvecan, Zehra Konşuk İvecan, Aysel Büyükbaş, Seyyide Titiz, Osman Titiz, Sevgi Kabukcu, Perihan İstanbuluoğlu, Yılmaz Bölük, Hasan Mavili, Recep Mavili, Bayram Köksal, Şeyhmus Çiçek, Mustafa Ferit Yıldız, Korhan Gençbay, Süleyman Akbaş ve çok sayıda şiir seven davetli katılırken şiir akşamlarına katılım fazla olunca gelen misafirler dış mahalde ağırlandı çayları ikram edildi.
Kırşehir Bozlak türkülerin abisi “Köksal Çay Türkü Evi” sahibi THM sanatçısı Tuncay Köksal,” Bugün anladım ki iyi ki burayı açmışız. Türkü dinlenecek yer çokta özel şiir dinletisi yapılan bir yer yok. Yoğunburç Cuma şiir akşamları tatile girmesi ve ardından bizim de burayı açmamız bir tesadüf değil tefakuf oldu. Asuman Yiğitoğlu hanımın güzel yorumu program sunu ve şiir okuması Abdullah Öneri (Âşık Çapanoğlunun) yürek yakan türküleriyle çok güzel bir program oldu kendilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca bizleri kamuoyuna tanıtan kültür sanata değer veren Hâkimiyet Gazetesine teşekkür ederim. Şiir ve türkü gecemize gelen saygı değer gönül insanlarına davetlere teşekkür ederim, her zaman şiir ve türkülere kapımız açık olup her zaman tüm Kayseri halkını “Köksal Çay Türkü Evi” bekliyoruz.”dedi.YÜKSEL KALKAN

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz