BY LOCK KULLANAN DOKTORA 6 YIL HAPİS

BY LOCK KULLANAN DOKTORA 6 YIL HAPİS

KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

FETÖ’NÜN ASTSUBAYLARDAN SORUMLU MAHREM İMAMINA 10 YIL HAPİS

FETÖ’NÜN ASTSUBAYLARDAN SORUMLU MAHREM İMAMINA 10 YIL HAPİS

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE VE İNOVASYON SEMPOZYUMU TAMAMLANDI

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE VE İNOVASYON SEMPOZYUMU TAMAMLANDI

FETÖ’NÜN KİTAP VE CD’LERİNİ YAKARAK İMHA EDEN KADINA HAPİS CEZASI

FETÖ’NÜN KİTAP VE CD’LERİNİ YAKARAK İMHA EDEN KADINA HAPİS CEZASI

KORKMA !
  • İHSANGÖRÜCÜ
    • İHSAN GÖRÜCÜ
    • ihsangorucu@kayserihakimiyet2000.com
    • 21 Ekim 2017 - 14:03:21

KORKMA ! ZALİMLER VARSA AHİR ZAMANIN

ENSARİN VE MUHACİRİNLERİ DE OLACAKTIR -2

Sevgili okuyucu! Ben kimseye sormak ihtiyacında değilim, herşeyi bilirim, başkasının ne düşündüğü hiç yazar sormak ihtiyacında değilim, benim karşımda kimse zıddını beyan edemez! Tek doğru benden benden sadır olur ben bilinçli konuşurum” edasında ve makamında olup hal ve hareketleriyle buna işmam eden dangalaklar yani kelimenin tek anlamıyla okumuş bu tip cahillere diyece kelime yok ama biz bulalım ve diyelim. Yazıklar olsun. Bu kendini baki sanan zavallı faniler inandıklarını söyledikleri, mahalle baskısıyla da mensup olduklarını söyledikleri dinlerine saygıları yoktur başta.Kendisinden yüce bir yaratıcının varlığının şuurunda olmayana ne anlatacaksın arkadaş.Büyüklüğün ve gelişimin egoizm ve nefsaniyette değil HAK ka ve HAKİKAT e yani ulu yaratıcının gösterdiği istikamette olduğunu hep unutuyorlar, ki bunlara din literatüründe zalimin hakikileri deniyor. Maddi baskı yapanlardan daha eşeddir bu maneviyat  ve insan-toplum dışı-üstü gibi davranan parazitler.

Fıkıhımızda ve diğer din literatüründe hakkı, adaleti, doğruları temsil ediyor sanan ama etmeyen;  indi, nefsi, keyfi ve nahak davranış ve uygulamalar içerisinde bulunan amirlere ve liderlere zalim damgasından başka vuracak damga takılacak isim yoktur. Ve geldik sözün en önemli kısmına “Zalim bir başkana, amire, yöneticiye karşı hakkı haykırmaktır cihad fi sebilillahın en büyüğü” buyurmuştur insanlığın efendisi S.A.V.

KIYAMET GÜNÜ NEBİ VE ŞEHİTLERİN KISKANDIKLARI!

Hz. Enes R.A. Resülüllah S.A.V. den şöyle buyurdular: “Kıyamet gününde nebi ve şehit olmadıkları

halde kendilerine Allah CC tarafından verilen nurdan minberler üzerinde görülen, nebi-peygamberler-ve şehidlerin imrendiği kimseleri haber vereyim mi? buyurdu.

-Kim onlar Ya Resulallah diye sordular? Resulüllah S.A.V: “Allah’ın kullarını Allah a sevdirenler,  Allah’ı da kullarına sevdirenler ve nasihat ederek yeryüzünde dolaşanlardır” buyurunca: “-Ya Resülüllah, Allah ı kullara sevdirmeyi anladıkta, fakat kullarını Allah a sevdirmeyi anlamadık, nasıl oluyor efendim? dedim.

“Allah’ın sevdiği şeyleri onlara emrederler.Allah ın fena gördüklerini de onlara yasaklarlar. İşte  onlara itaat ettikleri zaman Aziz ve Celil olan Allah da onları sever” buyurdu.

İYİLİĞİ EMRETMEK, KÖTÜLÜKTEN SAKINDIRMAK NE ZAMAN TERK EDİLEBİLİR?

Hz. Hüzeyfe R.A. anlatıyor: “Resulullah (S.A.V.) buyurdu:

“-Ya Resulullah! İyiliği emretmek ve kötülüğe mani olmak ne zaman terk edilir? Halbuki her ikisi de iyilik ehlinin en üstün amelleridir”dedim. Resulullah(S.A.V.)

“-İsrailoğullarının başına gelenler sizin başınıza geldiği zaman” buyurdu.

“İsrailoğullarının başına gelenler nedir ya Resulullah “dedim.

“- İyilerinizzalimlerine yardakçılık eder. Fıkıh kötülerin eline düşer, saltanat da küçüklerinizin  eline düşer. İşte o zaman fitnelerin hücümuna uğrarsınız ve bir bir birinize düşersiniz.”buyurdu.

DOĞRU YOLDA OLANA YANLIŞ YOLDA OLANLAR ZARAR VEREMEZLER

Kays bin ebi Hazım anlatıyor: Hz. Ebubekir halife seçildiği zaman minbere çıkarak Allah a hamd  ettikten sonra şöyle dedi: “-Ey İnsanlar! Sizler “Ey iman edenler! Siz kendinize bakın; doğru yolda olursanız sapıtanlar size zarar veremezler.(Maide 105) ayetini okuyorsunuz ve yanlış yorumluyorsunuz. Halbuki ben Resülüllahın  şöyle dediğini duymuştum: “-İnsanlar kötülüğü görüpte onu düzeltmezlerse kısa zamanda toptan Allah ın azabına düçar olurlar.

 

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz