Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
FARUK ERGAN

KORKULARIM…..!

Bu haber 21 Aralık 2018 - 13:30 'de eklendi ve 47 kez görüntülendi.
KORKULARIM…..!

Senin, benim, onların ve herkesin çeşit çeşit korkuları var ve bu korkuların olması gayet doğal.

Ancak doğal olmayan tek şey, bu korkuların seni, hayatın tadını çıkartmaktan ve tedbir almaktan alıkoyması. Maddi ve manevi korkularımın bir kısmı beni hayattan kopartıyor, sadece nefes alıp veren bir canlı oluyorum, kendi içimde terör estiriyorum. Aileden birinin, özellikle çocukların hastalanması, yine aileden birinin, Kanun ve nizama uygun olmayan davranışları, insani ve vatandaşlık görevlerinden kaçınmaları, manevi korkularım arasında yer almaktadır. Hissettiğim bu korkuların farkına vardığım an, uykum kaçar, yeme içme ihtiyacım olmaz, tüm insanlardan kaçarım ve mümkünse kimseyle konuşmam. İnsanın gücünün yetmediği ve teknolojinin çare bulamadığı doğal afetler var ki saymakla bitmez, şiddetli fırtınada uçakta olmayı hiç istemem, asansörde mahsur kalmak dizlerimin bağını çözer, gece karanlığında tek başıma kırsalda kalma cesaretim yok. Erciyes Dağını imara açarak, doğal yapısını bozana alkış tutarsan, aferin bravo dersen, Dünyanın en gözde kayak merkezi olacak diyene aldanırsan, Kayseri’ye hizmet ettiklerini düşünüyorsan, ilerideki aylarda veya yıllarda olabilecek sel baskınına davetiye çıkartmış olanlara da izin vermiş olursun, yüzmede bilmiyorsan boğulur gidersin.

Karadeniz sahil yolu ve yaşananlar unutulmamalı, bunlar benim korkularımın bir kısmı.

Şimdi gelelim tedbirsizlikten, dikkatsizlikten, görgüsüzlükten ve aptallıktan dolayı oluşan korkularıma. Trafikte hız kurallarına uymayıp, kırmızı ışıkta geçip, kemer takmamaktan dolayı yazılan cezalar, başka canları umursamadan yapılan tehlikeli hareketler, çocuğunu kucağına alarak, arka koltuk yerine ön koltukta oturmak, çocuğu sigara dumanına boğmak, hayatım boyunca affetmeyeceğim yaşam tarzıdır. Kazanmadığın parayı, sorumsuzca ve görgüsüzce harcayabildiysen, verilen yetkiyi suiistimal ettiysen, bu günlerin olabileceğini hesap edemediysen, bu gün ağlamana, sızlanmana inanan olur mu? Ekonomistlerin, bürokratların ve siyasilerin anlatımları ve köşe yazıları, 2019 yılı için, şimdiden korkulu rüyam oldu. Sorumsuzca borçlanmak, rastgele satış yapmak, tahsilatı takip etmemek, müşteriye nezaketsizlik, lüzumsuz harcama yapmak ve işimizi savsaklamak, bizim yani çalışanlarımızın, firmamızın 41 yıllık emeğine ve markamıza zarar vereceğini biliyor olmamız lazım. Sadece benim tedbir almamın tek başına bir işe yaramayacağını da biliyorum, umarım ve dilerim ki önümüzdeki günlerde seçim Ekonomisi uygulanmaz, Kamu kaynakları dikkatli kullanılır, sorumsuzca ve hoyratça harcama da olmazsa Ülkemiz bu krizi en az hasarla atlatabilir.

Korkuyorum, sen de korkuyorsun, onlarda korkuyor. Hepimizin korkuları var, hepimizin kusurları var ve bu doğal bir şey, doğal olmayan ise tehlikeyi görerek tedbir almamaktır.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA