Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

KOSB’DE ÇEVRE DUYARLILIĞI İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Bu haber 07 Ocak 2019 - 11:44 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.
KOSB’DE ÇEVRE DUYARLILIĞI İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan 2018 yılı çevre düzenleme ve yeşil alan çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada 2018 yılında park alanlarına 10.000 fidan, Kavşak peyzaj çalışmalarında 15.000 adet süs bitkisi dikildiğini ifade etti.

Başkan Nursaçan;“Doğal çevre insanların ve diğer canlıların yaşam sürmeleri için çok önemlidir. İnsanlar doğal çevre sayesinde temiz nefes alırlar, diğer canılar da doğal çevrede sağlıklı bir şekilde yaşarlar.

“ Atıksu Arıtma Tesisimiz “ , yatırım-işletme ve kalitesiyle OSB’ler içerisinde örnek bir tesis konumundadır. Bu tesis, günlük 40 bin m3 atıksu arıtma kapasitesine sahiptir 2018 yılının ilk 10 ayında 7.500.000 M3/YIL Atıksu arıtımı gerçekleştirilmiştir. Arıtma tesisinin verimli çalışabilmesi için, sisteme “pH Kontrol Sistemi” ilave edilmiştir.

TÜRKİYE’NİN EN ÇEVRECİ OSB’Sİ SEÇİLDİK

2018 yılında park alanlarına 10.000 fidan dikilmiştir. Bugüne kadar 180.000 adet fidan dikilmiştir. Kavşak peyzaj çalışmalarında 15.000 adet süs bitkisi dikilmiştir. Çim alanlarımız 280.000 m2 ye ulaşmıştır.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi olarak çevreci, daha yeşil, daha temiz ve düzenli, örnek bir bölge olma yolunda çalışmalar devam ettirilmektedir. Sanayimizden kaynaklanan günlük 40 ton evsel katı atık ( çöp ) haftanın 6 günü toplanarak bertaraf edilmektedir.

Caddelerin, yaya kaldırımlarının temizliği ve yeşil alanların bakımları düzenli olarak yapılmakta, çevre sağlığı ilaçlamaları kapsamında son teknolojik ilaçlama makineleri ile ilaçlama faaliyetlerine devam edilmektedir.

Bölgemizin muhtelif yerlerinden alınan İçme suyu numunelerinin kimyasal ve bakteriyolojik analizleri düzenli olarak Halk Sağlığı Laboratuvarlarında yaptırılmaktadır.

Kayseri OSB içerisinde, 2019 yılında yaklaşık 32.000 m2 yeşil alan yapılması planlanmaktadır.” dedi. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA