Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

KTO’DA MEGİP BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI 

Bu haber 18 Ekim 2018 - 13:54 'de eklendi ve 25 kez görüntülendi.
KTO’DA MEGİP BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI 

Kayseri Ticaret Odası (KTO), Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ve Kayseri Ticaret Borsası (KTB) ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğinde, üyelere yönelik Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme Protokolü (MEGİP) Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.
KTO Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya, KTO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Erol Sırıklı, İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Ebubekir Güngör, KTO Yönetim Kurulu Üyeleri, İŞKUR, Odalar ve Borsa yetkilileri ile üyeler katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan KTO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Erol Sırıklı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzalanan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Projesi (MEGİP)’nin, istihdam sorunun çözümü adına atılan önemli adımlardan biri olduğunu belirterek; “Sadece ülkemizde değil tüm dünyada büyük sorun teşkil eden işsizlik problemi ile mücadele noktasında hükümetimiz tarafından alınan tedbirleri olumlu buluyor ve Kayseri olarak destek oluyoruz. Cumhurbaşkanımızın işverenleri teşvik kapsamında başlattığı istihdam seferberliklerinin yanı sıra, işverenlerin ihtiyaçlarına cevap verecek kalifiye eleman bulma noktasında yürütülen bu projeler, hem işveren hem de iş görenin kazancına olacak. İşverenin sıkça karşılaştığı ‘nitelikli eleman’ bulma sorunu, İŞKUR ve TOBB arasında yapılan protokol sayesinde çözüm bulacak. Teorik ve pratikte eğitimlerin verilmesiyle işverenlerin istediği nitelikte kalifiye eleman yetişecek ve böylece istihdama katkı sağlanacak. Nitelikli iş gücünü artırarak istihdama katkı sağlamak adına bu projelerin artmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Ebubekir Güngör ise MEGİP hakkında kısa bir bilgi vererek, protokolün işveren ve iş gören adına olan çeşitli avantajları içinde barındırdığından bahsetti.
Açılış konuşmaları ardından İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Fadime Demirci tarafından, protokolün içeriği ve işleyişi hakkında sunum gerçekleştirildi.
Sunumun ardından toplantı, soru sevap kısmı ile son buldu.  (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER