googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

“KUR’AN-I KERİM OKUMAYI ÖĞRENDİM, DEPRESYON VE SIKINTILARIMDAN KURTULDUM, ADETA UÇUYORUM”

Bu haber 20 Ekim 2018 - 13:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.
“KUR’AN-I KERİM OKUMAYI ÖĞRENDİM, DEPRESYON VE SIKINTILARIMDAN KURTULDUM, ADETA UÇUYORUM”

Kayserimizdeki her türden engelliye ulaşmaya çalışan Kayseri İl Müftülüğümüz Engelliler Koordinatörlüğü tarafından Cam Kemik hastası, Bedensel ve Görme Engelli olan Fatma Altuner’e akülü sandalye hediye edildi.

Doğuştan bedensel ve görme engelli olan 34 yaşındaki Fatma Altuner, “İl Müftülüğü tarafından Melikgazi İlçe Müftülüğü’ne bağlı Anbar Özkoyuncu Kur’an Kursu’nda görme engelliler için açılan Kur’an kursuna katılarak Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendim. Kur’an-ı Kerim’le tanışmam hayatımda çok büyük değişiklikler meydana getirdi. Depresyon ve sıkıntılarımdan kurtuldum, adeta uçuyorum. Cam Kemik hastası, bedensel ve görme engelli olduğum için dışarı çıkmam gerektiğinde beni annem taşırdı bu yaşına rağmen. Akülü sandalye binim için çok gerekliydi. Başta İl Müftümüz Doç. Dr. Şahin Güven’e ve Kayseri İl Müftülüğü Engelliler Koordinatörlüğü’ne çok teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun.” diyerek sözlerini tamamladı.

İl Müftülüğü Engelliler Koordinatörlerimiz Kevser Serap Eliaçık, “İl Müftülüğü Engelliler Koordinatörlüğü olarak İl Müftümüz Sayın Güven’in öncülüğünde Kayserimizdeki her türden engelliye ulaşmaya çalışıyoruz. Onların dertlerine derman olmaya çalışıyoruz. Bundan sonra da bütün engelli kardeşlerimiz için çalışmalarımız devam edecek” diyerek sözlerini tamamladı.

Akülü sandalye hediye edilmesi esnasında İl Müftülüğü Engelliler Koordinatörleri Kevser Serap Eliaçık hocahanım, Yasin Bulut hocamız ve Kocasinan İlçe Müftülüğü Engelliler Koordinatörü Aynur Şapçı hazır bulundular. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER