MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

KÜTÜPHANE HAFTASI…!

26 Mart 1 Nisan tarihleri arasında her yıl kutladığımız kütüphanelerimizin ve vatandaşlarımızın kütüphanelere ilgisinin neler olduğunu, ilgili bakanlığın uygulamaya koyduğu yenilikleri yazmaya gayret edeceğim. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Yeni Nesil Çocuklar İçin, Yeni Nesil Kütüphaneler” den söz etti. Bakan beyin konuşmasından birkaç ara başlık vermek gerekirse, okumak soyut bir iş değildir, aslında bir eylemdir. Hayatı anlamlandıran, hayatın merkezinde olan en önemli, en soylu eylemlerimizden biridir. Kütüphaneleri daha canlı yaşayan mekanlar haline getirebilmek en kısa süre içerisinde gerçekleştireceğimiz somut bir hedeftir. Şu anda 71 halk kütüphanemiz aşağı yukarı gece 11’lere kadar açık vaziyette. Her birisinin 24 saat açık hale gelmesi için çalışacağız. “Yeni nesil çocuklar için, yeni nesil kütüphaneler” bu yılın teması.
(TÜİK) Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre Ülkemizde, 28 bin 970 Kütüphane mevcut. Ancak bu rakamlar oldukça az. Uluslararası Kütüphane Dernekler Federasyonunu tarafından yayımlanan Dünya Kütüphane Haritasına göre, Türkiye’de 70 bin kişiye bir kütüphane düşüyor. Fransa’da 16 bin, İtalya’da 6 bin, Almanya’da 5 bin kişiye bir Kütüphane düştüğüne göre Ülkemizin ne kadar geride kaldığını daha net öğrenmiş oluruz. Öte yandan Halk Kütüphanelerine üye sayısı, Fransa’da 30 Milyon, Polonya’da 8 Milyon ve Almanya’da 6 Milyon kişi olarak belirlenmiştir. Kütüphaneler haftasının amacı İnsanlara okuma alışkanlığı kazandırmak, Kütüphanenin önemini ve Kütüphaneciliğin sorunlarını kamuoyuna duyurmak. Okullarda Kütüphanenin yararlarından söz edilir ve uyulması gereken konular öğretilir. İlimizde bulunan 3 adet Kütüphanede 14 bin 500 adet kitapla okuyuculara hizmet vermektedir. Kayseri nüfusuna oranla az gibi görünen bu Kütüphane ve kitap sayının ileriki yıllarda daha da artacağına inanmak istiyorum. Ayrıca bir yıl içerisinde 1 Milyon 280 bin kişi kütüphanelerden faydalanmıştır.
Sevgili okurlar, BEKO markasının İlimizde, ilk defa Mağazamızda uyguladığı yeni konsept mağazacılık anlayışı, bizleri ve ziyaretçilerimiz oldukça heyecanlandırmıştır. İleriki günlerde açılışını yapacağımız bu yeni anlayışla dizayn edilmiş Mağazamızda, kütüphane açarak bende bu yeniliğe katkı sağlamak istiyorum. “Yeni nesil çocuklar, Yeni nesil kütüphane” sloganına ek olarak, Yeni nesil Kütüphaneli BEKO bayii olarak ilave yapmak istiyorum. Bol okumalı yıllar dilerim.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • 26 Mart 1 Nisan tarihleri arasında her yıl kutladığımız kütüphanelerimizin ve vatandaşlarımızın kütüphanelere ilgisinin neler olduğunu, ilgili bakanlığın uygulamaya koyduğu yenilikleri yazmaya gayret edeceğim. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Yeni Nesil Çocuklar İçin, Yeni Nesil Kütüphaneler” den söz etti. Bakan beyin konuşmasından birkaç ara başlık vermek gerekirse, okumak soyut bir iş değildir, aslında bir […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz