Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

MAHZEMİN ORTAOKULUN’DA ÖRNEK FAALİYET

Bu haber 01 Mart 2019 - 11:14 'de eklendi ve 68 kez görüntülendi.
MAHZEMİN ORTAOKULUN’DA ÖRNEK FAALİYET

Mustafa Göçer’le “HER ÖĞRENCİ BİR FİDAN” Uygulama yönergesi çerçevesinde fidanlarımızı toprakla buluşturduk diyerek sözlerine başlayan Mahzemin Ortaokulu Müdürü Yaşar Kurt okulun 30 dönüm civarında arsası olduğunu, bu arsanın tamamını ağaçlandırmayı planladıklarını ve okulun bahçesini ağaçlandırırken de öğrencilerden faydalanmak istediklerini söyledi.

Kurt “Amacımız hem okulun bahçesini ağaçlandırmak, hem de öğrencilerimize fidan dikmeyi ve takip etmeyi öğretmek” dedi.

Çocuklar bilimsel bir şekilde fidan dikmeyi ve bakım yapmayı öğrendiklerinde bu bilgilerini yaşam içerisinde  (en yakınları ile) mukayese ederek kendilerini geliştireceklerdir.  Çünkü kırsalda yaşıyorlar ve bu imkânları var. Şeklinde açıklamalar yapan Kurt, ayrıca ve belirli zaman aralıkları ile toprakla uğraşmanın çocuklar üzerindeki negatif elektrik yükünü (fazla enerji ve stresi) alacağını ve onların derslere yoğunlaşmalarını güçlendireceğini vurguladı.

Burası kırsal. Çocuklar doğa adına okulda öğrendiklerini ailelerine taşıyacaklar ve aileleri ile ortak noktalar oluşturarak birlikte hareket edeceklerdir. Yani çocuklar teknoloji (bilgisayar, telefon…) bağımlısı olmayacak, aksine onları kullanan ve aileleri ile paralele hareket eden daha olumlu bireyler olacaktır. Dedi.

“Biz çocuklarımızı elektronik bağımlılığından ve tüm zararlı alışkanlıklardan kurtarabilmek için gereken her şeyi yapma gayreti içerisindeyiz. Bu nedenle de tohum, fidan ve doğa konusunda kendisini yetiştirmiş ve kanıtlamış olan Mustafa Göçer arkadaşımızla birlikte hareket ettik ve etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuşarak sözlerine devam eden Kurt, tüm öğretmen arkadaşlarına, okul görevlilerine ve öğrencilerine teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

***

GÖÇER’DEN “YEŞİL YÜKSELİŞ” PROJESİ!

GÖÇER. BU PROJE İÇİN HER İLE GÖNÜLLÜ OLARAK GİTMEYE HAZIRIM” DEDİ.

Bu güne kadar 30 civarında okulda 300 den fazla faaliyet yaptığını ve okulların tamamında çocukların doğaya karşı ilgilerinin son derece yoğun olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Mustafa Göçer bu faaliyetlerinin artarak devam edeceğini söyledi.

Kayseri dışındaki okullardan da (Ankara, İstanbul, İzmir, Muğla, Antalya…) talepler olduğunu, ancak ekonomik nedenlerle il dışı faaliyetlere “YOĞUNUM” cevabı vermek zorunda kaldığını belirterek sözlerine devam eden Göçer, her ilimizde okul ormanları olmalı ve bu ormanlar imkânı var olan insanların sponsorluğu ve öğrencilerin emekleri ile oluşturulmalıdır. Dedi.

Göçer, okullarda doğa dersleri olduğunda bu ormanların oluşturulabilmesi için metabolik enerji kaynağının oluşturulabileceğini ve orman diken çocukların aynı zamanda orman kıymeti bilen bireyler olarak yetişeceğini vurguladı.

“Bu proje gerçekleşmelidir. Bu proje gerçekleştiğinde hiçbir maddi beklentim olmadan her ile gönüllü olarak gitmeye, illerde ilk sunumları yapmaya, ilk doğa derslerini vermeye ve ilk etkinlikleri yapmaya hazırım” diyerek sözlerine devam eden Göçer Kayseri Hâkimiyet gazetesine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek sözlerini noktaladı. MUSTAFA GÖÇER

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER