BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “KOCASİNAN’IN YEŞİL DOKUSUNU  HER GEÇEN GÜN ARTIRIYORUZ”

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “KOCASİNAN’IN YEŞİL DOKUSUNU HER GEÇEN GÜN ARTIRIYORUZ”

MHP ADAYLARI DSİ, TMO VE SÜHA TURİZMİ ZİYARET ETTİ

MHP ADAYLARI DSİ, TMO VE SÜHA TURİZMİ ZİYARET ETTİ

KAYSERİ’DE 952 BİN 629 KİŞİ SANDIK BAŞINA GİDECEK

KAYSERİ’DE 952 BİN 629 KİŞİ SANDIK BAŞINA GİDECEK

GAVREMOĞLU KONAĞI ONARILACAK

GAVREMOĞLU KONAĞI ONARILACAK

18 İŞADAMININ FETÖ’DEN YARGILANDIĞI DAVA ERTELENDİ

18 İŞADAMININ FETÖ’DEN YARGILANDIĞI DAVA ERTELENDİ

MEDENİYETLER ARASI İTTİFAK OLURMU? (2)

MEDENİYETLER ARASI İTTİFAK OLURMU? (2)
BU HAYALİN PERDE ARKASI NEDİR ?
Medeniyetler arası ittifak olur mu? Yazımıza devam ediyoruz, perde arkasını aralamaya çalışıyoruz .Bu konu ile ilgili olarak ABD’li ve CFR(COUNSİL ON FOREİGN RELATİONS),dünyayı yönetme merkezi asil üyesi Samuel HUNTIGTON ‘Medeniyetler Çatışması’ adlı eserinde,medeniyetlerin geçmişte, günümüzde ve gelecekte de çatışma halinde olacaklarını yazmıştır.
Bunun doğru bir tespit olduğunu 200 yüz yıl süren haçlı seferleri ile Bosna-Hersek Müslüman soy kırımı ile,Afganistan vahşeti ile,Irak katliamları ile ve halen Suriye’de devam etmekte olan katliamlarda bunu görmek mümkündür.
Diğer taraftan komünizmin yıkılıp Sovyetlerin dağılmasından sonra batı medeniyeti mensupları İtalya’da bir NATO üssünde toplanarak tek merkezli tek bir medeniyetin yani yeni dünya düzeninin inşa edilmesi ve düşman hedef olarakta İslam’ın gösterilme kararı çok ilginç ve başka medeniyetlere tahammülün olmadığını gösteren tarihi bir tespittir.
Hatta o dönemin ABD başkanı G.BUSH yeni haçlı seferlerinin başladığını ağzından kaçırmış daha sonra düzeltme yoluna gitmiş,yanlış anlaşıldığını ifade etmiştir.
Halen medeniyetler arası ittifak çalışmaları sürdürülmektedir.
Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu,İspanya ve İtalya bu konularla ilgili olarak kendilerine verilen görevleri yapmaktadırlar.Küresel sermaye sahipleri ve yeni dünya düzeni yöneticileri farklı medeniyetlerin bir araya gelip kendilerine tek dünya devletinin kurulmasında yardımcı olunması gerektiğini ifade etmişlerdir.
Bu bir maskedir,hayaldir , oyalamadır.
Gelişen olaylar bunun kolay olmadığını ,mümkünde olamayacağını göstermektedir.Çünkü bunu Vatikan,AB ve ABD desteklemektedir.Bu üçlüşeytanlar , batı medeniyetinin aynı zamanda baş aktörleridir.
O halde batı medeniyeti miadını doldurmuştur. Dünyaya istenilen barış,adalet,huzur ve güveni verememiştir.Dünyayı sömürü ve emperyalizmle yaşanılmaz hale getirmiştir.Dünyayı ateş çemberi ile kasıp kavurmakta,açlık,sefalet ,kan ve göz yaşı özellikle İslam ülkelerini ve Müslümanları hedef almış durumdadır.
Dünya yeni bir medeniyete , İslam barış medeniyetine yani İslam rönesansına (İslam’ın yeniden dirilişine ) muhtaçtır.
Bize düşen görev bu medeniyetin güzelliklerini,evrensel değerlerini insanlığın ve asrın idrakine sunmaktır.
Tüm sorunlarımızın çözümü de bu medeniyetin öz kaynağında mevcuttur.
O halde medeniyetlerin ittifakları söz konusu olamaz,olur derseniz güçlü olan bir müddet sonra öbürünü yutar,sesini soluğunu keser.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • MEDENİYETLER ARASI İTTİFAK OLURMU? (2) BU HAYALİN PERDE ARKASI NEDİR ? Medeniyetler arası ittifak olur mu? Yazımıza devam ediyoruz, perde arkasını aralamaya çalışıyoruz .Bu konu ile ilgili olarak ABD’li ve CFR(COUNSİL ON FOREİGN RELATİONS),dünyayı yönetme merkezi asil üyesi Samuel HUNTIGTON ‘Medeniyetler Çatışması’ adlı eserinde,medeniyetlerin geçmişte, günümüzde ve gelecekte de çatışma halinde olacaklarını yazmıştır. Bunun doğru […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz