Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

MELİKGAZİ TÜRK EL SANATLARINA VE BÖLGESEL KÜLTÜRE ÖNCELİK VERİYOR

Bu haber 03 Mart 2019 - 16:39 'de eklendi ve 14 kez görüntülendi.
MELİKGAZİ TÜRK EL SANATLARINA VE BÖLGESEL KÜLTÜRE ÖNCELİK VERİYOR

Kocasinan Akademisi kurslarına iştirak eden kursiyerlerce yapılan el işi ve göz nuru eserlerin yer aldığı sergiyi gezen Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye BaşkanıMemduh Büyükkılıç,  özellikle yöresel ve kültürel eserlerin yer aldığı bu tür el işi sanat eserlerini öğrenmek için emek harcayan kursiyerleri tebrik ettiğini söyledi.

Eğitimin ve öğretmenin yaşı olmadığını belirten Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr.MemduhBüyükkılıç “Sosyal, kültürel ve eğitimsel belediyecilik ilkeleri çerçevesinde kültürel ve sanatsal çalışmalara büyük önem veriyoruz. Kursiyerlerin hem el becerisini geliştirmek, kabiliyetini ortaya çıkarabilmek hem de geçmişten gelen değerlerimizi geleceğe aktarabilmek adına geleneksel Türk el sanatlarımızın kaybolmasının önüne geçmek için bizim önceliklerimiz arasındadır. Emek veren eğitimcilerimize, idarecilerimize ve bizlere güvenip bu kurslara geldiğiniz için çok teşekkür ederimdedi.

Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç,  Özel bir AVM açılan sergiye özelikle ev hanımların mutlaka ziyaret etmeleri gerektiğini sözlerine ekledi. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER