Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

MELİKGAZİ’DE MEZARLIKLAR DÜZENLİ OLARAK TEMİZLENİYOR 

Bu haber 14 Kasım 2018 - 11:38 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi.
MELİKGAZİ’DE MEZARLIKLAR DÜZENLİ OLARAK TEMİZLENİYOR 

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi ilçe sınırları içerisinde 30 ayrı semtte mezarlık bulunduğunu ve tüm bunların düzenli olarak bakım ve temizliğinin yapıldığını söyledi.
Anadolu insanının birbirine saygılı ve yardımsever olduğunu ve hem mutlu hem de acılı günlerinde sevdikleri ile paylaşarak toplumsal barışa katkı sağladığını belirten Başkan Büyükkılıç, “Melikgazi ilçe sınırları içerisinde 30 ayrı mezarlık alanı bulunmaktadır. Yine 30 adet prefabrik ve taşınabilir günlük taziye çadırı hizmeti vermektedir. Tüm mezarlıklarda bakım onarım yapılmaktadır. Ayrıca 2018 yılı içerisinde Mimarsinan Güney ile Serkent, Gürpınar ve Hisarcık bölgesi mezarlıklarında taziye binası inşa edildi. Cenazenin defni sonrası cenaze sahiplerinin taziyelerini kabul edebilmesi için yapılan bu taziye evleri büyük ilgi görmekte ve beğenilmektedir. Çünkü 12 ay süresi ile kalıcı ve her hava koşulunda kullanılmaktadır. 2019 yılı içerisinde 3 ayrı bölge mezarlığında planlama yapılmıştır “ dedi.
Başkan Memduh Büyükkılıç, Anadolu insanı için taziye çok önemli bir sosyal dayanışma olduğunu bu açıdan mezarlıklara taziye evi yapılmasına devam edeceğini sözlerine ekledi.  (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA