Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, seçim kampanya sürecinde birçok adaletsizliğe ve eşitsizliğe uğrayan vatandaşlarla karşılaştı. Seçim kampanya döneminde afişleri ve pankartları sabote edilen Dr. Karaoğlu, Melikgazi’de eşitlik ve adaletin hakim olacağına dikkat çekti.

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, seçim kampanya sürecini geride bıraktı. Kendisini, başta kadın olmak üzere dışlanan ve ötekileştirilen her insanın mücadelesine adayan ve çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında Üyelik, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlık gibi görevlerde yer alan Dr. Sema Karaoğlu, çok iyi tanıdığı ve bildiği sokaklarda aday olarak aylarca mücadele etti.

Dr. Sema Karaoğlu, son olarak ev ve esnaf ziyaretleri, apartman toplantıları ve kahvehane toplantılarına katılırken, Seçim İrtibat Bürosunda gerçekleştireceği canlı yayın öncesi Turan Mahallesi halkının adeta ‘Baskın’ıyla karşılaştı. Turanlıların yoğun sevgi gösterileri karşısında duygularını gizleyemeyen Dr. Karaoğlu, “Durma ilerle, Turan seninle” sloganlarıyla Turan halkının desteğini aldı.

Cumhuriyet Meydanında kurulan çadırda seçmenle buluşan Dr. Karaoğlu, sorunları dinledi.

Melikgazi Sahipsiz Kalmayacak

Seçim kampanya döneminde birçok adaletsizlik ve eşitsizlikle karşılaştığına dikkat çeken Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, Melikgazi’deki tüm adaletsizlikleri halkla birlikte çözeceklerini söyledi.

Dr. Sema Karaoğlu, “Aylar öncesinden başladığım seçim kampanya sürecimizin sonuna geldik. Çok acı duygular da yaşadım, çok sevindirici duygular da karşılaştım. Ayağında yırtık ayakkabıyla okula giden çocukta gördüm, elinde çantası olmadan kitaplarını taşıyan genç öğrenciyle de karşılaştım. Evine mahkum olmuş, üstüne bir de eş şiddetine maruz kalan ama beni görünce kendisini bırakıp ağlayan kadınla da karşılaştım, sokakta oturacak bir park olmadığı için uzun mesafeleri yürümek zorunda kalan yaşlılarımızı da gördüm. Sabah işine gidenle de karşılaştım, işi olmadığı için evinden dışarıya çıkamayanlarla da karşılaştım. Hangi mahalleler olduğunu söylemeyeceğim ama Melikgazi’deki 2-3 mahallede mezhebinden dolayı dışlanmış, ötekileştirilmiş insanlarla da karşılaştım, eşitsizliğe ve adaletsizliğe uğrayan halkımızla da karşılaştım. Bu insanlar belediye hizmetlerinden adaletli bir şekilde yararlanmamışlar. Biz hayata geçireceğimiz Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışımızla rant için değil, hizmet için bu yola çıktık. Ben bu yola çıkarken 3 çocuğumu aylarca anne şefkatinden mahrum bırakacağımı biliyordum. Çocuklarıma haksızlık yaptığım düşünülebilir ama Melikgazi’de acı dolu bir hayat yaşayan insanların dertlerine derman olmanın daha da önemli olduğunu biliyordum. Birilerinin çıkıp, bu kötü gidişata dur demesi gerekiyordu. Birilerinin sorumluluk üstlenmesi gerekiyordu. Ben büyük bir sorumluluğun altına girerken eşimi, çocuklarımı, annemi, kardeşlerimi, akrabalarımı, dostlarımı değil, aç kalmış, işsiz kalmış, dışlanmış, ötekileştirilmiş, ezilmiş insanların yaralarını hep birlikte sarabiliriz diyerek girdim. Yolun sonuna geldik. Benimle birlikte yola çıkan, yolda bizlere katılan ve güvenen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Melikgazi’de hak, hukuk ve adalet ilkemizle eşitsizliği yok edeceğiz. Melikgazi’yi sahipsiz bırakmayacağız ve ilçemizi aydınlık dolu yarınlara hep birlikte taşıyacağız. Melikgazi’yi insani gelişmişlik indeksine göre ilk 10 belediye arasına sokacağız, Melikgazi kültür, sanat ve sporun merkezi olacak.” Şeklinde konuştu. (Kurum Haber)

29 Mart 2019 - 12:05 'de eklendi ve 17 kez görüntülendi.
Etiketler :
İLGİLİ HABERLER

MELİKGAZİ’YE EŞİTLİK VE ADALET GELECEK

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA