Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK’UN 2018-2019 ÖĞRETİM YILI MESAJI 

Bu haber 16 Eylül 2018 - 15:09 'de eklendi ve 40 kez görüntülendi.
MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK’UN 2018-2019 ÖĞRETİM YILI MESAJI 

MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayımlandı. 
Eğitim-öğretim hayatının bir milletin geleceğini aydınlatan meşale, ilim ve irfan yolunu açan, akıl ve ahlak yordamını gösteren bir kaynak olduğunu ifade eden Tok, “Eğitim çok boyutlu bir sürecin adıdır. Hoşgörü ve birlikte yaşamanın temelini inşa eder.” dedi.

Tok mesajında şu görüşlere yer verdi: “Eğitim noksanlığı ise varlığımızın mezarını kazar. Her medeni millet kendi geçmişini bilir, buna göre yaşar. Modern olmak köksüz olmak değildir. Köksüzlük cehalet, dahası eğitimsizliktir. Namuslu ve sorumlu nesillerin yetişmesine kapalı duranlar nefislerine yenilenlerdir. Eğitim panzehirdir. Peşin hükümler, önyargılar, vicdanı dışlayan kararlar, milli ve manevi değerlerden uzak yorumlar milli eğitimdeki laçkalığın sonucudur. Hangi bunalımla sınanıyor, hangi gerilimde yoruluyorsak, zahmet edip eğitime kafa yormadığımızdandır. Eğitim, huzur ve kardeşlik sigortasıdır. Mesele az öğrendim çok bildim konusu değildir. Vicdanlı, ahlaklı, hamiyetli, sorumlu, milli düşünen nesiller yetişiyorsa aşı tutmuş demektir. Bize alim gerekiyor gerekmesine de, ama önce memleketine, milletine adanmış yürekler, bununla erimiş feragat ehlileri lazımdır.

Varlığımızı ve birliğimizi şehitlerimize borçlu olduğumuzu bir an bile aklımızdan çıkarmıyoruz. Türk Milleti olarak eğitimde amacımız Bilimi ve Teknolojiyi ithal eden değil, üreten bir nesil oluşturmak olmalıdır. Ancak bu şekilde Dünya’da güç ve söz sahibi olabiliriz. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve tüm halkımıza hayırlı olsun. Allah’tan kazasız belasız bir yıl geçirmemiz için yardım talep ediyorum”

DOĞAN: YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN

MHP Kocasinan İlçe Başkanı Hacı Ali Doğan,  2018-2019 yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında eğitim camiasının her zaman yanında olacaklarını belirtti. 
Başkan Doğan mesajında “Geleceğimizin teminatı olan sevgili öğrencilerimizin ve onları vatan, millet, bayrak aşkıyla yetiştirirken müspet ilmi de öğreten saygıdeğer öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin ilk öğretmenleri olan değerli velilerimizin yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dilerim.” dedi. 
Doğan, “Öğrencilerimiz yaz tatilinin ardından ders başı yapıyor. Bu genç beyinler Türkiye’mizin geleceğidir. Kendimize, ailemize, çevremize, milletimize ve insanlığa yararlı olmak okuma, yazma ve öğrenmekle başlar. Bize yaşam boyu gerekli olan bilgi ve becerilerin temeli ilköğretimde atılmaktadır. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi. 
(Kurum Haber) 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER