BÜYÜKKILIÇ, CAMİKEBİR ESNAFINI ZİYARET ETTİ

BÜYÜKKILIÇ, CAMİKEBİR ESNAFINI ZİYARET ETTİ

MESLEKTE 35. YIL ANLAMLI BİR ÖDÜLLE TAÇLANDI

MESLEKTE 35. YIL ANLAMLI BİR ÖDÜLLE TAÇLANDI

KAYSERİLİ SANAYİCİ VİZYONUNU TÜRKİYE’NİN ÜRETİM ÜSSÜ OLARAK BELİRLEDİ

KAYSERİLİ SANAYİCİ VİZYONUNU TÜRKİYE’NİN ÜRETİM ÜSSÜ OLARAK BELİRLEDİ

MELİKGAZİ ÇALIŞANLARINA “UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE” SEMİNERİ

MELİKGAZİ ÇALIŞANLARINA “UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE” SEMİNERİ

VALİ KAMÇI KORUYUCU AİLELERLE BİR ARAYA GELDİ

VALİ KAMÇI KORUYUCU AİLELERLE BİR ARAYA GELDİ

MHP TOMARZA İLÇE KONGRESİNİ YAPTI…MUSTAFA KÖSE BAŞKAN SEÇİLDİ…

Milliyetçi Hareket Partisi Tomarza İlçesi 11. Olağan Genel Kurulu yapıldı. İlçe başkanlığına delegelerin tüm oylarını alan Mustafa Köse seçildi.

Geçtiğimiz hafta Kongre takvimini başlatan Milliyetçi Hareket Partisi 11. Tomarza İlçe Kongresini gerçekleştirdi. Tomarza Halk Eğitim Müdürlüğü Salonunda gerçekleştirilen ilçe kongresine Milliyetçi Hareket Partisi Grupbaşkanvekili Prof.Dr Yusuf Halaçoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mete Eke, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Selim Gümüş, Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş, Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız, İl Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Divan Başkanlığını Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız’ın kongrede MHP Genel Başkanı Dr Devlet Bahçeli’nin İlçe Kongrelerine gönderdiği mesaj okundu. Daha sonra Tomarza İlçe Başkanı Şevki Utkan tarafından faaliyet ve mali raporlar okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Genel Kurulda konuşan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mete Eke, ülke gündemi ve dış politika ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İl Başkanı Eke, 2015 Genel Seçimlerinin, vatanın bölünmez bütünlüğünün ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

2015 genel seçimleri ülkemizin bekasının yeniden dizayn edileceği bir seçim olacaktır. Dış politika da ülkemiz sıfır sorundan, dost olan komşu ülke kalmamıştır. AKP iktidarı döneminde askerimizin başına geçirilen çuval hadisesi başta olmak üzere birçok kez ülkemizin karizması çizilmiştir.  Cumhuriyetimizin kuruluşu günü olan 29 Ekim tarihinde peşmergeler adeta ülkemizi işgal edercesine ülke sınırları içerisinde girmiş ve Suriye’ye intikal edilmiştir. Yapılanların hiçbiri tesadüf manzumesi değildir. Yapılanlar bilerek, programlanarak Büyük Orta Doğu senaristçilerin hazırladığı oyunların tezahürüdür” dedi.

İL BAŞKANI EKE “ AKP İKTİDARINDAN KURTULMANIN ZAMANI 7 HAZİRAN’DIR

Suriye’den Türkiye’ye gelen mülteci akımı ile ilgili de konuşan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mete Eke, “Ülkemizde 2 milyon, Kayseri’de ise 20 bin Suriyeli mülteci bulunmakta, Suriye’li insanların ülkemize getirdiği ekonomik kayıp 4 milyon dolarlar civarındadır. Suriyeli mülteci sayısının ülkemiz içerisinde fazla olması ülke geleceğimiz adına kaos teşkil etmektedir” diye konuştu.

Eke konuşmasına şöyle devam etti;

AKP iktidarının iç ve dış politika da aldığı yanlış kararlar neticesinde ülkemiz zor durumdan geçmektedir. Bu iktidarda kurtulmanın zamanı 7 Haziran tarihidir. Bunun için 47 yıllık mazisi olan ve varlık amacı Bayrağın İnmemesi, Ezanın Dinmemesi olan Milliyetçi Hareket Partisi var oldukça emperyalist güçlerin Türkiye üzerindeki oyunları asla ve asla gerçekleşmeyecektir” dedi.

HALAÇOĞLU “ TOMARZA KAYMAKAMI BUNUN HESABINI VERECEKTİR”

Milliyetçi Hareket Partisi Grupbaşkanvekili Prof.Dr Yusuf Halaçoğlu ise yaptığı konuşma da Tomarza İlçe Kaymakamının İlçe kongresi öncesi İlçe Başkanı Adayı Mustafa Köse’ye kongrenin yapıldığı Halk Eğitim Müdürlüğü salonunu vermeyeceğini, vermesi durumunda da şartının Cumhurbaşkanı ve Başbakan aleyhinde konuşma yapılmaması şartı olmasına tepki gösterdi.

Halaçoğlu sözlerine şöyle devam etti;

Maalesef kaymakam bey burada bizim seviyeli, seviyesiz konuşmamızla konusunda bir irade buyurmuşlar ve bizim Cumhurbaşkanı ve Başbakan hakkında konuşmalarımıza dikkat etmemiz dahilinde bu salona vereceğini söylemiş. Her şeyden önce onun haddine değildir. Bunun hesabını da verecektir. Ben Kayseri Milletvekiliyim ve Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekiliyim. Konuşmam hem Milliyetçi Hareket Partisi adına hem de Genel Başkanımız Devlet Bahçeli adınadır. Genel Başkanımız adına konuşan bir kişiye böyle hadsiz bir değerlendirme olmamıştır. Vali beyle konuştuğumda “Kaymakam acemiymiş de ondan dolayı böyle bir yanlış yapmış kusura bakmayın” diyor. Hiç kimse kusura bakmasın böyle acemi olan kaymakamın böyle bir ilçe de yer alması mümkün değildir. Biz mecliste çok daha ağır konuşmalar yapıyoruz, çünkü milletin vekiliyiz, sadece Kayseri’nin değil, milletin vekilleri, üzerlerinde ağır bir sorumluluk olan vekillerdir. Eğer Başbakan Yanlış yapmışsa onun yanlışlarını ortaya koyarız. Cumhurbaşkanı yanlış yapmışsa onun yanlışlarını da ortaya koyarız. Bundan da hiç çekinmeyiz, bu bizim asli vazifemizdir” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tomarza İlçe Başkanlığa delegelerin tüm oyunu alan Mustafa Köse seçildi.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Milliyetçi Hareket Partisi Tomarza İlçesi 11. Olağan Genel Kurulu yapıldı. İlçe başkanlığına delegelerin tüm oylarını alan Mustafa Köse seçildi. Geçtiğimiz hafta Kongre takvimini başlatan Milliyetçi Hareket Partisi 11. Tomarza İlçe Kongresini gerçekleştirdi. Tomarza Halk Eğitim Müdürlüğü Salonunda gerçekleştirilen ilçe kongresine Milliyetçi Hareket Partisi Grupbaşkanvekili Prof.Dr Yusuf Halaçoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mete Eke, Ülkü […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz