Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

MİNİKLER GERİ DÖNÜŞÜM TESİSLERİNDE MELİKCAN İLE BULUŞTU

Bu haber 28 Ekim 2018 - 14:43 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.
MİNİKLER GERİ DÖNÜŞÜM TESİSLERİNDE MELİKCAN İLE BULUŞTU

İlimiz Melikgazi İlçesi geri Dönüşüm tesisleri yetkilileri ve Melikcanın Hayriye Dabanoğlu’nu ziyaret etmesinden sonra çocukların geri dönüşümü merak etmeleri ve MELİKCAN ‘ ı sevmeleri ve ziyaret etmek istemeleri üzerine Hayriye Dabanoğlu İlkokulu 1-E sınıfı öğretmeni Cumali Erdel sınıf anneleri Tuğba Mutlu ve Duygu Pişgin minik öğrenciler için küçük bir gezi düzenleme kararı almışlardır.

Öğrencilerin sınıfta geri dönüşüm hakkında bilgilendirilmeleri ve çevre duyarlılığı görsellerle öğrencilere anlatılarak yeni nesillere çevre bilinci aşılanmaya çalışılmış.,’’Ağaç Yaşken Eğilir’ atasözü örnek alınarak ,geleceğin çevrecileri olmaları için çalışılmıştır.

Öğrencilerin okula gelmesiyle akıllı tahtada başlayan Çevre ve Geri Dönüşüm  eğitimi tesislere varılmasıyla tesis sorumluları Semih Karadurmuş  ve Fatih Özalp   öğrencileri karşılayarak tesislerde yapılan çalışmaları  canlı canlı görerek öğrenmelerini sağlamışlardır.

Hayriye Dabanoğlu İlkokulu 1-E sınıfı öğrencilerinin sorularını cevaplayan yetkililer miniklere önemli tavsiyelerde bulundular ve Geri Dönüşüm ile ilgili kazanımların öneminin altı çizildi.

Hayriye Dabanoğlu İlkokulu 1-E sınıfı öğretmeni Cumali Erdel, bu tür gezilerini daha önceki öğrencileri ile de gelenekselleştirdiklerini ve bu dönemde de yeni öğrencileri ile bireber ve yerinde görerek eğitime yine önem vereceklerini ve ziyaret turlarının süreceğini müjdeledi.

YERİNDE GÖREREK EĞİTİM

Hayriye Dabanoğlu İlkokulu 1-E sınıfı öğrencilerinin başlayan Çevre ve Geri Dönüşüm  eğitimi tesislerine yaptıkları ziyaret tam manası ile Yerinde görerek birebir canlı eğitim açısından önemli bir ziyaret oldu.

Tesis sorumluları öğrencilerimize çevre bilincini ve geri dönüşümün önemini  kavratmak için ellerinden gelen gayreti göstererek öğrencilerin mutlu şekilde tesislerden ayrılmalarını sağladı.

Tesis yetkilileri  gezi bitiminde öğrencilere balon, anahtarlık gibi hediyeler dağıtarak öğrencileri sevindirdiler.

Gerek öğrenciler, gerek veliler, gerekse öğretmenimiz tesis yetkililerine teşekkür ederek okullarına derslerine  döndüler.

Çevre ve Geri Dönüşüm  eğitimi tesisleri gezisi Hayriye Dabanoğlu İlkokulu 1-E sınıfı öğrencilerinin gelecekte bu tür geri dönüşüm ile ilgili kazanımları ve doğayı korumak anlamında ciddi bir alt yapı çalışması olarak dikkat çekti.  MEHMET ALP CENGİZ

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER