Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

MUHTARLARDAN VALİ KAMÇI’YA ZİYARET

Bu haber 19 Ekim 2018 - 11:48 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi.
MUHTARLARDAN VALİ KAMÇI’YA ZİYARET

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Anadolu Muhtarlar ve Mahalli İdareler Derneği Başkanı Ali Burul ile muhtarları makamında kabul etti.

Muhtarlar Günü kutlamalarına sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunarak başlayan muhtarlar, programlarının devamında ilk olarak Vali Kamçı’yı makamında ziyaret etti.

Vali Kamçı, ziyarette yaptığı konuşmada, muhtarlarımıza her zaman ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, tüm muhtarların “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutladı.

Muhtarların devletin en ücra köşenin temsilcileri olduğunu ifade eden Vali Kamçı, bulundukları yerde devleti ve milleti temsil ettiklerini belirtti.

Mahalle muhtarlarının fonksiyonlarının azalmış gibi görünse de hala mahallelerin huzuru ve güvenliği açısından önemli bir görevi üstlendiklerini ifade eden Vali Kamçı, “ Muhtarlar, güvenlik güçlerine yardımcı olması adına üzerine düşen görevleri hala devam ediyor. O anlamda muhtarların kulakları iki kat, gözleri on kat çalışmalı. Mahallelerde neler oluyor haberdar olmalılar. Güvenlik güçleri başta olmak üzere devletimizin ilgili makamları ile ilgi ve alakaları devam etmeli.” dedi.

Vali Kamçı, son olarak, devletimiz tarafından ilimize yurt dışına yaklaşık 30 muhtarımızı gönderme kontenjanı tanındığını ifade ederek, bunlardan yaklaşık 20 muhtarı yurt dışına gönderdiklerini söyledi.

Anadolu Muhtarlar ve Mahalli İdareler Derneği Başkanı Ali Burul ise vatanımızın her köşesinde bulunan muhtarların devletine ve milletine hizmet etmeye çalıştığını ifade ederek, bugüne kadar yaptıkları çalışmalarda desteklerini esirgemeyen Vali Kamçı’ya teşekkür etti.

Makamdaki ziyarette İdare ve Denetim Müdür Vekili Necip Gökçek de hazır bulundu. (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER