MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

MÜKEMMEL OLMAK….!
  • FARUKERGAN
    • FARUK ERGAN
    • faruker@kayserihakimiyet2000.com
    • 15 Aralık 2017 - 12:11:28

Mükemmel olmaya çalışmak o kadarda mükemmel bir şey değildir.
Mükemmel olmaya çalışırken, hayatın anlık keyiflerini, kendinize ait anlık mutlulukları yaşamayı es geçiyorsunuz.
Bu arada mükemmelliği bırakın mutluluğa odaklanın derken “uyumayı seviyorsanız daha çok uyuyun, miskinlik yapın, gelişimi bırakın, kitap okumayın, gezin, çalışmayın, kısacası daha az üretin demek değil.” Asıl o zaman, üretmeyen ve okumayan bir varlık olduğunuzda, yaşama sevinciniz biter.
Hepimiz, bir gün gelecek çalışamayacağız, üretemeyeceğiz diye şimdilerde üretmek zorundayız. Hem bizler sadece biz değiliz, sorumluluklarımız var, insan olarak yaratılmamızın bir gayesi var, başta insan olmak, sonra toplumsal sorumluluklarımızı yerine getirmek, yaptığımız işin en iyisini yapmaya çalışmak, görev ve yükümlülüklerimizdir.
Harika bir eve sahip olmak için çalışıyorsanız, akşam eve gelince bir torba gibi kendinizi yatağa atıyorsanız, yapmanız gerekenleri yapamıyorsanız, içinizden gelse de şımarmamak için kendinizi zor tutuyorsanız, çalışırken ciddiyetin en büyük otorite olduğunu zannedip, hiç ama hiç espri yapmıyorsanız, büyük kayıptasınız ve mükemmel olmak istiyorum derken, kendinizi bitiriyorsunuz.
Mükemmel biri olamayız ama iyi biri olabiliriz, iyi biri olmak bazen aptal olmakla karıştırılır. Her zaman akıllı kararlar alarak, insanların sizi kullanmasını önleyecek birkaç konuya değinebiliriz. Kendiniz dahil, kimsenin canınızı yakmasına izin vermeyin.
Eğer biri sizin iyi niyetinizi istismar ediyorsa, beden sağlığınız ve en önemlisi ruh sağlığınız tehlike altındadır. Size zarar veren insanların sizi manipüle etmesine izin vermeyin, başkalarını mutlu etmek için rahatsızlık veren durumlarla baş etmek zorunda değilsiniz. Asla kendinizi kurban etmeyin. İyi bir insan olmayı, sevmediğiniz durumlarla başa çıkmak ve bunları düzeltmek olarak düşünebilirsiniz, ancak bu doğru değildir. Başkalarının derdini kendinize dert etmek zorunda değilsiniz. Aksine, birlikte olduğunuzda onlara biraz sabır ve şefkat göstermeniz yeterli olacaktır. Onlara karşı nazik olduğunuz için onların sizi üzmesine izin vermeyin.
Sizde onlar kadar saygı ve nezakete layıksınız. Bu davranış kendinizi sevmenizi ve herkesten daha çok saygı duymanızı gerektirir. İnsanlara duymak istediklerini söylemek için, gerçek düşüncelerinizi ve söylemek istediklerinizi gizlemeyin. Kendinize de onlara da yalan söylemeyin. Hoşlarına gitmeyecek, hatta onları incitecek olsa da her zaman dürüst olun. İyi insanlar mükemmel olmadıkları gibi aptal da değillerdir.
Sigara içen biri, sigaranın zararlarını çocuklarına anlatabilir.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz