Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
MURAT GÜRBÜZLER

MURAT GÜRBÜZLER YAZIYOR… UNUTMADIK/UNUTTURMAYACAĞIZ

Bu haber 11 Kasım 2018 - 14:59 'de eklendi ve 26 kez görüntülendi.
MURAT GÜRBÜZLER YAZIYOR… UNUTMADIK/UNUTTURMAYACAĞIZ

Ülkemizde son zamanlarda bazı provokatörler Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK karşı tavır alınması ve yok sayılması kabul edilemez bir durumdur.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü temsil eden ATATÜRK büstlerini kırarak veya zarar vererek bir nevi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK manevi hayatına leke getirmeye çalışmaktadırlar.

Tüm bunlar yetmiyormuş gibi kendi öz benliğini hiçe sayarak ve en önemlisi hayatını (yaşamını) Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e ve aziz şehitlerimize borçlu olduklarını unutarak Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü birileri ile kıyaslama cüretkârlığını göstermişlerdir.

Sanki, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK yıllar sonra böyle olaylarının yaşanacağını tahmin ederek şu açıklamalarda bulunmuştur: “Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belire bilir. Fikirlerimi inkâr edenler ve beni yerenler çıka bilir. Hatta bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasında da ola bilir. Fakat ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler Mısır’dan döner dolaşır gene gelir verimli neticeleri kalpleri doldur” demiştir.

İngiltere Başkanı Loydi GEORGE “Yüzyıllar nadir olarak dahi yetiştirir, şu talihsizliğe bakın ki, o büyük dahi çağımızda Türk Ulusuna nasip oldu. Mustafa Kemal Atatürk’ün dehasına karşı elden ne gelirdi” demişti.

ABD Başkanı John F. KENNEDY; “Atatürk bu yüzyılın büyük insanlarından birinin tarihi başarılarını, Türk halkına ilham veren liderliğini, modern dünyanın ileri görüşlü anlayışını ve bir askeri lider olarak kudret ve yüksek cesaretini hatırlatmaktadır… Çöküntü halinde bulunan bir imparatorluktan özgür Türkiye’nin doğması yeni Türkiye’nin özgürlük ve bağımsızlığını şerefli bir şekilde ilan ve o zamandan beri koruması, Atatürk’ün Türk halkının işidir. Şüphesiz ki, Türkiye’de giriştiği derin ve geniş inkılâplar kadar bir kitlenin kendisine olan güvenini daha başarı ile gösteren bir örnek yoktur” demiştir.

Prof. Walter L.WRIHT Jr. “O, kişisel kazanç ve ün peşinde koşan basit bir diktatör değil, gelecek kuşaklar için sağlam temeller atmaya uğraşan bir kahramandı” demiştir

Daha ismini sayamadığımız onlarca Dünya Liderleri Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ne kadar muhteşem bir insan olduğundan bahsetmişlerdir. Hayatının büyük bir bölümünü savaşarak geçiren Milletin Bağımsız ve bütünlüğünü korumak için kendi canını hiçe sayarak tüm imkansızlıkların içerisinde Cumhuriyeti ilan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü eleştirmek, yok saymak veya birileri ile kıyaslamaya kimsenin ne gücü nede kudreti yeter.

Zaman zaman Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kabrini (Anıtkabiri), Çanakkale ve Sarıkamış Şehitliğini ziyaret edip aziz şehitlerimiz için dua okuyan herkese sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Atatürk ve silah arkadaşları sonsuza dek Yüce Türk Milletinin kalbinde yaşayacağından zerre kadar şüphem yoktur. Ben ve benim gibi düşünen insanlar var olduğu sürece ATAMIZ kalbimizde yaşamaya ve yaşatmaya devam edecektir. Aynı zamanda geçmişi inkar edip Gazi Mustafa Kemal’i eleştirenler  tarih sayfalarında kara bir leke olarak geçeceklerdir.

Bu vesile ile 80 yıl önce aramızdan ayrılan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor, Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yaşayan milyonları ise Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları için dua okumaya davet ediyorum. Ruhunuz şad ve mekânınız Cennet Olsun ATAM…

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA