CİLT BAKIMI VE TEMEL MAKYAJ KURSUNA BÜYÜK İLGİ

CİLT BAKIMI VE TEMEL MAKYAJ KURSUNA BÜYÜK İLGİ

KAYMOS’TA TUNCAY SABUNCU BAŞKAN SEÇİLDİ

KAYMOS’TA TUNCAY SABUNCU BAŞKAN SEÇİLDİ

ÖZHASEKİ: KAYSERİ-ANKARA ARASI 1 SAAT 15 DAKİKA OLACAK

ÖZHASEKİ: KAYSERİ-ANKARA ARASI 1 SAAT 15 DAKİKA OLACAK

MÜSİADDA, ORAN KALKINMA AJANSI MALİ DESTEK PROGRAMI TANITILDI

MÜSİADDA, ORAN KALKINMA AJANSI MALİ DESTEK PROGRAMI TANITILDI

KAR HAVUZUNA ATLAYARAK, SOĞUĞA MEYDAN OKUDULAR…

KAR HAVUZUNA ATLAYARAK, SOĞUĞA MEYDAN OKUDULAR…

MÜSTEŞAR KEMAL ÖĞRENCİLERE TİYATROYU ANLATTI

Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat etkinliği devam ediyor. Büyükşehir belediyesi sanat etkinliği çerçevesinde, Çocuklar duymasın TV Dizisinin sevilen ismi Müsteşar Kemal- Ferdi Akarnur Konservatuar salonunda liseli öğrencilere tiyatroyu anlattı.                                                                                               

Program öncesi Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire başkanı Oktay Durukan, Kayseri de yapılan Kültür Sanat ve Tiyatro ile ilgili konuşma yaptı. Durukan, konuşma sonrası tiyatrocu Ferdi Akarnur’a teşekkür Plaketi verdi.                                                                                 

Tiyatroya 17 yaşında Samsun da başladığını bugünlere geldiğini söyleyen tiyatro sanatçısı Ferdi Akarnur’a öğrencilerin soruların yanıtladı.

Ferdi Akarnur,”Yetenekli insan işi tiyatroculuk zor meslek hastalık ve yakınlarınız ölümünü dinlemez mecbur o gün sahneye çıkacaksınız. Ben 39 derece ateşli hastalık sahneye çıktığımı biliyorum, Tiyatrocunun hastalığı sahnede iyi olur. Şunu söylemek gerek sahne tozunu yutanlar iflah olmaz ömür boyu tiyatrocu olur. Her insana göre rol vardır. Tiyatrocu olma için önce konservatuar tiyatro bölümünü bitirmek gerekir. Tiyatrocu olacak gençlere çok okuma tavsiye ediyorum.”dedi.                                                                

Tiyatroya gidenlerin sayısı azaldı sorusuna Ferdi Akarnur, “Evet azaldı çünkü sanal alem başlayanıca Üniversite gençliği evlerinden çıkmıyor sanal alemi takip ediyor, Tiyatroya nasıl geliyor, yav bugün TV de bir şey yok hadi Tiyatroya gidelim diyor öylesine geliyor. Fakat çocuk tiyatrosu çoğaldı İstanbul da 180 çocuk tiyatrosu bulunmakta ona sevinmek gerekir, çok yaşta tiyatroyu görenler büyünce de tiyatroyu bırakmaz. Kayseri halkı bu konuda şanslı Büyükşehir belediye konservatuarında Tiyatro bölümü var ve kültür sanat dalında çok başarılılar bin beş yüz kişilik tiyatro salonlarını gördüm böyle salon İstanbul da yok Büyükşehir belediyesini kutuluyorum.”dedi.

 

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat etkinliği devam ediyor. Büyükşehir belediyesi sanat etkinliği çerçevesinde, Çocuklar duymasın TV Dizisinin sevilen ismi Müsteşar Kemal- Ferdi Akarnur Konservatuar salonunda liseli öğrencilere tiyatroyu anlattı.                                                       […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz