Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png
İBRAHİM PEKBAY

NE DESEM BOŞ…

Bu haber 04 Şubat 2019 - 16:15 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.
NE DESEM BOŞ…

Siyaset, şimdiki zamanda ve hele iktidarı kaybetme korkusu yaşayanların takındıkları tavır ve söylemlere bakıldığında, edep dışı seyrini giderek artırarak devam ettiriyor.

Yasaların kendilerine verdiği korunma zırhının arkasına saklanarak, muhalif ve rakiplerine demediklerini bırakmıyorlar…

Kullandıkları ifadeler, edep dışı olması bir yana, yaptıkları suçlamalara baktığımızda da içimizden “Ya hu, 17 seneden beri iktidarda olan muhalefette bildiğimiz partilermiş de haberimiz olmamış” diyeceğimiz geliyor…

İktidarın belediye başkan adayları da, ifadelerinde sanki bugüne kadar Ankara, İstanbul gibi büyük illerde kendileri yönetimde değillermiş gibi sözlerle kampanya yapıyorlar…

Bunları elbette geçtik de, suçlamalara, edep dışı söylemlere şaşırıp kalıyorum ben…

Hele İktidarın yancısı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin söylemler hem hayretler içinde bırakıyor beni, hem de oldukça güldürüyor.

Gülüyorum, hayretler içinde kalıyorum, geçmişteki yancısı olduğu partinin liderine söylediği sözler aklıma gelince “Bu nasıl bir siyasettir ki, dün söylediklerini bugün inkar edercesine davranıyor” dedirtiyor.

Kendi yancısı olduğu parti ile yaptığı ittifakı doğru bulup, muhaliflerinkine “Zillet ittifakı” demek, abesle iştial değil de nedir?

Cumhur ittifakının muhaliflerine karşı davranışları, korkuyu anlatıyor. Görüyorlar ki artık millet, yaşadıkları ekonomik sorunların yarattığı kabuslu günler karşısında gözü açıldı…

Bu durumda belli ki kavga edebiyatını da işe yaramayacağa benziyor, bu durum da daha çok hırçınlaşmalarına neden oluyor…

Aslında gündeme serin kanlılıkla baktığımızda o kadar çok yazılacak var ki…

Ama bugün ben de Pazartesi sendromunu yaşıyorum galiba…

Hangi konunun ucundan tutup da yürümeye başlasam, bir süre sonra konunun arkasını getiremiyorum. O nedenle bugün kısa kesiyorum.

Bu ruh hali ile ne desem boş…

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA