BÜYÜKŞEHİR SPORDA FARK YARATIYOR

BÜYÜKŞEHİR SPORDA FARK YARATIYOR

MELİKGAZİ’DE SULAMA SUYU KANALLARI İLE BEREKET VAR…

MELİKGAZİ’DE SULAMA SUYU KANALLARI İLE BEREKET VAR…

TANER YILDIZ KAYSERİ TİCARET BORSASI’NDA

TANER YILDIZ KAYSERİ TİCARET BORSASI’NDA

BAŞKAN ÇELİK HAL ESNAFI İLE

BAŞKAN ÇELİK HAL ESNAFI İLE

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN BİR NAMAZLIK SALTANAT

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN BİR NAMAZLIK SALTANAT

NEDEN CELALLENİYORSUN?
  • İBRAHİMPEKBAY
    • İBRAHİM PEKBAY
    • ibrahimpekbay@kayserihakimiyet2000.com
    • 7 Eylül 2017 - 13:31:14

Bir televizyon kanalında, bildik simalar, siyasetin dili üzerinde tartışıyorlar.

Bildik diyorum, çünkü o tartışma programına katılanlar, sanki kanalların kadrolu adamları ve Türkiye gündeminde algı yaratmak için varlar. Düşüncelerini biliyoruz, söylemlerini de neredeyse kelimelerle ezberlemiş durumdayız. Farklı bir şey söyledikleri yok, papağan gibi bir taraf iktidarı ve özellikle iktidarın söz sahibini övmek için çalışırken, karşısındakiler de aksini anlatmak için çırpınıp duruyorlar.

Çırpınıp duruyorlar diyorum, gerçekten de konuşma fırsatını yakalarlarsa anlatma gayretinde oluyorlar. Ama onlar da her gün aynı şeyleri söylüyorlar.

Övgü düzülen iktidarın söz sahibi, Ankara’ya topladığı parti il başkanlarına hitaben yaptığı konuşmadaki ifadelerini duydunuz mu? Ben durunca irkildim doğrusu. Eğer dediği doğru ise biz bitmişiz de ağlayanımız yok.

Şöyle diyor…

“Türkiye’nin kaderi AKP’nin kaderiyle bütünleşmiştir. Biz tökezlersek Türkiye’de sıkıntıya düşer. AKP’nin kaybetmesinin bedelinin Türkiye’ye faturasının ne olacağını 7 Haziran ile 1 Kasım arasında gördük. Ülkemizin en büyük talihsizliği muhteris ve çapsız bir ana muhalefet partisi liderinin olmasıdır. İktidara gelebilmek için şahsım ve partimizle uğraşırken Türkiye düşmanlarıyla da işbirliği yapmaktadır.”

Bu ifadeler, iç siyaset ile ilgili ve kibir göstergesinin en belirgin ortaya konuluş şeklidir. Allah, bizi bu düşünceden emin eylesin diye dua etmeye başlayın bence…

Aynı toplantıda, bu kez dış politik bir ifade…

“Gün ola, harman ola. Bu şahıslar benim yüzüme nasıl bakacak? Ya ben sırtımı dönüp, geçeceğim ya onlar sırtını dönüp, geçecek. Bunun başka izahı olmaz. İkide bir yatıyorlar, kalkıyorlar ‘Türkiye’; yatıyorlar, kalkıyorlar ‘Erdoğan’. Erdoğan size ne yaptı? Bu seçim Türkiye’de mi Almanya’da mı yapılıyor? İşinize bakın. Bizimle niye uğraşıyorsunuz?”

Atasözü…

“Eğer camdan köşkte oturuyorsan, başkasını penceresine taş atmayacaksın” der…

Hatırla…

Türkiye’de yapılan seçimin çalışmalarını, Almanya, Hollanda gibi Avrupa ülkelerine taşımaya çalışınca onlar da karşı çıkmıştı da küplere binmiştin!…

Eğer bir insan celalleniyorsa, vereceği cevap olmadığındadır.

Siyaset sahnesinde de görüyoruz bunu, televizyon kanallarında, söylenecek sözleri olmayanların, söz keserek, konuşma engelleyerek, tartışma adabının dışına çıktıklarında da…

Diyor ya “…İkide bir yatıyorlar, kalkıyorlar ‘Türkiye’; yatıyorlar, kalkıyorlar ‘Erdoğan’. Erdoğan size ne yaptı?”

Sormazlar mı adama, Kemal Kılıçdaroğlu sana ne yaptı da her ortamda yatıyorsun Kılıçdaroğlu, kalkıyorsun Kılıçdaroğlu. Üstelik olanca hakaret dolu sözlerle…

Birincisi, bırak celallenmeyi…

İkincisi, kurduğun “…Biz tökezlersek Türkiye’de sıkıntıya düşer” cümlesi hem çok tehlikeli hem de “Millet egemenliği” kavramına bütünüyle aykırı.

Düşüne biliyor musunuz?

Dediğinizi anlamı; “Türkiye’de bizden başka adam yok” gibi bir şey.

Oysa sizden aşka o kadar çok adam var ki, yanlarına bile uğramanız zor…

 

 

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz