YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

Ö.F.KOTAY YAZIYOR… İŞTE SAHALARDA GÖRMEK İSTEDİĞİMİZ HAREKETLER BUNLAR
Ö.F.KOTAY YAZIYOR… İŞTE SAHALARDA GÖRMEK İSTEDİĞİMİZ HAREKETLER BUNLAR

Yakın zaman önce yüzümü güldüren hala umut var diyebileceğim türden bir olay yaşadım. Bu hafta sizlere ondan bahsetmek isterim. Hem böylelikle benim böyle düşünmeme sebep olan arkadaşa da bu yazı üzerinden teşekkür etmiş olurum. Nedir o olay? Noktasına virgülüne dokunmadan mevzuyu tam kavramanız adına ayrıntısıyla anlatacağım. Eminim anlattıktan sonra sizde benim gibi düşünecek gülümseyeceksiniz. Şöyle […]

Yakın zaman önce yüzümü güldüren hala umut var diyebileceğim türden bir olay yaşadım. Bu hafta sizlere ondan bahsetmek isterim.
Hem böylelikle benim böyle düşünmeme sebep olan arkadaşa da bu yazı üzerinden teşekkür etmiş olurum. Nedir o olay? Noktasına virgülüne dokunmadan mevzuyu tam kavramanız adına ayrıntısıyla anlatacağım.
Eminim anlattıktan sonra sizde benim gibi düşünecek gülümseyeceksiniz. Şöyle ki yakın zaman önce evimden dışarıya günlük gazetemi almak için çıktım. Markete doğru ilerledim. Telefonuma kulaklığı bağlayıp müziğinde sesini hafiften açtım, anlayacağınız yolda eğlenmeyi de elden bırakmadım.
Marketin bulunduğu üst sokağa doğru kaldırımdan ilerledim. Marketten gazetemi aldım ve eve dönmek için yine aynı vaziyette bu sefer elimde gazete ile geldiğim yöne evime doğru yürümeye başladım. Evimin bulunduğu yere yolun karşısına karşı kaldırıma geçmek için ilerledim ve bu sırada önümden geçen bana yol veren bir araca da selam verdim. Aracın önünde Türk Bayrağı asılıydı ve şoförde ben yaşlardaydı. Ben apartmanın giriş merdivenlerinden yavaş yavaş çıkarken o araç birden durdu ve geri gelerek bulunduğum apartmanın önüne park etti. Başta ulaşmak istediği adres bulunduğum apartman diye düşünüp aldırmadım ancak öyle değilmiş. Genç yolundan dönerek hiç üşenmeden bana yardıma gelmiş. Bana birden izin isteyerek ve kardeşim diyerek sanki ahbabı gibi sarıldı. Daha sonra birden elimdeki gazeteye yardım etmek için uzandı. Tanıştık teşekkür ettim ve yollarımıza devam ettik. Şimdi bu anlattığımdan sonra bana Peki iyi güzelde kardeşim bu anlattığın neydi? Vakit kazanmaya mı çalışıyorsun? Buradan çıkacak sonuçta nedir? Sorularını soracaksınız Kesinlikle hayır! Vakit kazanmak hele ki ucuz vakit kazanmak vaktinizi çalmak gibi bir niyetim yok. Buradan çıkacak sonuç ise bizim toplumumuz da aslına bakıldığında saf, iyi niyetli, karakterli, dahası duyarlı bir duruş sergileyen insanların halen yaşadığı var olduğudur. Hele ki engelli bireylere duyarlılığını yitirmiş bir kesim arkadaşların olmasına rağmen. İşte bu noktada hep söylediğim yere geliyoruz. Aslında umutsuz vaka değiliz. Bizim bu konulardaki yegâne eksikliğimiz bilinçsizliğimiz yani temeldeki bilgi yetersizliğimiz. Bizim öncelikle bunu gidermemiz böyle bilinçli insanlar yetiştirmemiz lazım. Orada da tabii ki iş anne baba ve aile bireylerinin hatta okuldaki rehber öğretmenlerin üzerine düşüyor. İş yine engelli bireylerin yaşadıklarının anormal karşılanmamasını anlatmaktan, onlara fark gözetmeksizin normal bir arkadaş gibi yaklaşmaktan geçiyor.
Tanıştığım genç arkadaşta o gün aynen bunu yaptı. Fark gözetmeksizin bana normal bir arkadaşı gibi davrandı. Bunun herkes tarafından yaşanabilir bir süreç olduğunun farkındaydı. İşte bende olması gereken davranışın bu olduğunu söylüyorum. Bunu gerektirdiğini düşünüyorum. Hal böyleyken böyle bir olay yaşayınca bunu gözlerimle görünce benim de tebrik etmem teşekkür etmem umutlanmam, kayıtsız kalmamam gerekir. Sizlerle yanlışı konuştuğum gibi doğruyu da konuşmam gerekir.
Umarım toplumda böyle insanların sayıları artar, söylediğim o temel bilgi eksikliği de bahsettiğim yollar üzerinden giderilir.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz