EMNİYET’TEN 15 NİSAN-14 MAYIS RAKAMLARI

EMNİYET’TEN 15 NİSAN-14 MAYIS RAKAMLARI

KAYSERİ GENÇLERBİRLİĞİ’NİN HEDEFİ TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

KAYSERİ GENÇLERBİRLİĞİ’NİN HEDEFİ TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

HAYATINI KAYBEDEN POLİS MEMURU İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ

HAYATINI KAYBEDEN POLİS MEMURU İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ

KAYSERİSPOR, 34 MAÇTA 3 OYUNCU DEĞİŞİKLİĞİ HAKKINI KULLANDI

KAYSERİSPOR, 34 MAÇTA 3 OYUNCU DEĞİŞİKLİĞİ HAKKINI KULLANDI

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN VERGİ ÇAĞRISI

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN VERGİ ÇAĞRISI

ÖĞRETMEN VE GÜL
  • ALİÖZKANLI
    • ALİ ÖZKANLI
    • aliozkanl@kayserihakimiyet2000.com
    • 6 Eylül 2017 - 12:18:43

Bülbül ve gül… Söylemesi ne kadar da hoş kelimeler değil mi? İnsanın içini ısıtıyor. Öğretmen ve gül. Bülbül güle nasıl âşıksa, öğretmende gülüne, çiçeğine âşıktır. Gecesinde, gündüzünde hep o vardır. Onunla yatar, onunla kalkar.

Hocam, siz kimden söz ediyorsunuz diyenlere sesleniyor; çiçeklerine, güllerine, gözbebeklerine âşık gerçek öğretmenleri söylüyorum. Hocam bu öğretmenlerin sayısı ne kadar diyorsanız? Çok, hem de pek çok diyorum. Yüreği çocuk sevgisiyle dolu binler, on binlerden bahsediyorum.

Ben ümitliyim. Hem de yeni nesil öğretmenlerden çok ümitliyim. Onlara tek bir tavsiyem olacak. Öğrencilerinizi kendi çocuğunuz gibi görün ve ona göre davranın. Yolunuz açık, ömrünüz uzun ve bereketli olsun eğitim davasının gönül erleri. Hepinizi seviyorum. Hem de hiçbir ayırım yapmadan. Öğrenci yetiştiren kim olursa olsun ona saygı gösterir ve ellerinden öperim. Yürek dolusu sevgi ve selamlarımı gönderiyorum. Bakın öğretmeni anlatan şu satırlara. Yüreğinin güzelliklerini yazıya döken şu mübarek eller öpülmez de başka kimin elleri öpülür?

“Bir öğretmen için iki gönül süsü vardır. İkisinde de karşılıksız sevmenin büyüsü saklıdır. İnsan bir gonca gülde nasıl umudu kokluyorsa, bir öğrencide de aydınlık geleceğin ışıltısını görür.

Ve sen öğretmenim! Yüreğini hangi yangınlarda yaktın da nasıl dost oldun ışıl ışıl yanan yıldızlarla. Öğrencilerinin hayaliyle uykusuz kaldığın gecelerde, hangi sevda şarkılarıyla büyüttün yüreğini? Gözyaşların mıydı sulayan, o sevgi fidanlarını? Bulutların bile bazen cimrilik ettiği mevsimlerde, kim bilir gönül vadilerin hangi coşkunlukla çağlıyordu? Suyu çekilmiş kuyulara inat; gönlün, suya hasret nice kuruyan dudakları besliyordu.

Gecelerden kayan yıldızları toplayıp bir bir taksam omuzlarına şeref nişanıdır diye… Bilmem ki, senin büyüklüğünü yansıtmış olur muyum? Biliyorum, dönüp bakmazsın sen omuzlarındaki yıldızlara. Öğrencilerinin gönül semalarında yanmışsa bir kandil, aydınlatıyorsa onların istikbale uzanan kıvrım kıvrım yollarını, işte en büyük bahtiyarlık o olsa gerek senin için.

Yıldızın ve yüreklerde tutuşturduğun kandillerin bol olsun öğretmenim… Gün gelecek, yüreklerde tutuşturduğun kandillerin her birisi geleceğimizi aydınlatan vefalı ışığımız olacak. Ne gökteki dolunay ne de yedi kandilli Süreyya yıldızları, onlar kadar aydınlatamayacak dünyamızı. Sadece ve sadece yüreklerde tutuşturulan kandiller aydınlatacak. Yüreğinin ışıltısıyla yürü, bak.” (8)

Sevgili çiçeklerim; ışıklar gözleri almalı, sevgiler bir umman olmalı, şefkatte yüce dağlar kadar olmalı değil mi? İçten sevgiler, yürekten seslenişler gönüllerde depremler oluşturmalı değil mi? Bu sarsıntıların bizleri kendimize getirmesini umuyorum. Bin bir renkteki dünya güzeli çiçekleri yetiştiren gönül erleri, sakın gözünüz arkada kalmasın. Kutlu göreviyle insanlığa hizmet eden mübarek insanlar, uzatın o mübarek ellerinizi de incitmeden öpeyim. Siz dünyamızı aydınlatan ışık kaynaklarısınız. Sizlere sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Bin bir kokulu, rengârenk çiçek yetiştiren gönül fatihlerine ne mutlu!

 

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz