KİGDER’İN MUHTEŞEM NOSTALJİ KONSERİ KADINLARA ÜMİT OLDU

KİGDER’İN MUHTEŞEM NOSTALJİ KONSERİ KADINLARA ÜMİT OLDU

CHP’DEN ÇETİN ARIK DAHİL 15 MİLLETVEKİLİ İYİ PARTİDE

CHP’DEN ÇETİN ARIK DAHİL 15 MİLLETVEKİLİ İYİ PARTİDE

BÜYÜKŞEHİR KONSERVATUVARI 2 BİN MEZUN VERDİ

BÜYÜKŞEHİR KONSERVATUVARI 2 BİN MEZUN VERDİ

KAYSERİ DİŞ HEKİMLERİ ODASI 17. GENEL KURULU YAPILDI

KAYSERİ DİŞ HEKİMLERİ ODASI 17. GENEL KURULU YAPILDI

ŞEHİT TÜMGENERAL AYDOĞAN AYDIN’IN İSMİ BU CADDEDE YAŞAYACAK

ŞEHİT TÜMGENERAL AYDOĞAN AYDIN’IN İSMİ BU CADDEDE YAŞAYACAK

ÖMER FARUK KOTAY- BİR HANCI BİR YOLCU…”GERÇEK KAHRAMANLAR”

Sevgili dostlar bugün sizlere hayatımızın merkezindeki kahramanlardan bahsedeceğim.

“Gerçek kahramanlarımızdan”.Bize ilkleri yaşatan,gözümüzü dünyaya açtığımız ilk anda o şefkatli yüz ve o cennet kokusunun sahibi Annelerimiz…

Eminim bunu söylediğim an yüzünüzde bir gülümseme belirdi…

Canımız yandığı an “Of Anam” diye aklımıza ilk o gelir.Canımız yandığında “Ah Evladım” diye ilk o koşar.

Sadece acılarımızı değil elbette;sevinçlerimizi,mutluluklarımızı,heyecanlarımızı da her zaman onunla paylaşırız.

Adeta bizler için şu hayatta sığınacak bir liman görevi görürler. Bunu çoğu zaman hiç hissettirmeden sessiz ve derinden yaparlar. Sevgili dostlar konu başlığında da değindiğim gibi,onlar Kahramanlarımız…

Her gece yataklarından kalkıp üstümüzü örterler. Bundan hiç şikayet ettiklerini duydunuz mu? Şikayet etmek bir tarafa,konusunu bile açmazlar. Çünkü kahramanlık karşılık beklenerek yapılmaz.

Canınız yandığında anne dediğiniz insanın,o görünmez kahramanın yüzüne bir bakın sizden önce tepkiyi verir. Sanki canı yanan ayağı taşa takılıp düşen siz değilsinizdir. O’dur…Yüzünde sanki beraber düşmüşsünüz gibi belli belirsiz bir ifade vardır. Bunu sadece dikkat edebilen anlar. Yaralanan parçalanan dizlerinizi sarar ve can alıcı soruyu sorar. Bu soru hemen hemen değişmeyen bir kalıp,bir repliktir;”canın çok yanıyor mu?” Soruyu sorarken ses tonuna dikkat edin endişe, hüzün ama en öncelikle şefkat yüklüdür.Ne kadar kızgın olsa da bu değişmez. “Hasta olacaksın..!”, “Üşüteceksin..!” gibi sözlerde hastalık öncesi yine onun ağzından dökülür.

Gelelim hastalığa,ilk ateşimizin olduğunu fark eden genelde onlardır.Tıpkı hastalandığımızda ilgilendikleri gibi.Çoğu  zaman yalan söylerken de ilk onlara yakalanırız. Moralimiz bozuksa, endişeliysek ve yahut çok neşeli, sevinçliysek yüz ifadelerimiz ve mimiklerimizden yine ilk annelerimiz anlar. Yüz hatlarımız takındığımız tavır, ses tonu, konuşlarımız bu saydıklarımın tümünden hatta ve hatta duruşumuzdan anlarlar.

Geçtiğimiz Pazar gününü kutluyorum. Bu yazım başta Şehit Anneleri olmak üzere elbette kendi anneme ve tüm annelere,anne olacak olanlara kabul ederlerse küçük bir armağandır. Onlar için ne kadar övgü dolu sözler söylesek azdır. Bütün kelimeler kifayetsiz kalacaktır. Çünkü anne insanlığın devamıdır. Başlangıç ve ilk nefestir. İlk olmayı her zaman bilmiş bizdeki yerini almıştır. Sessiz sessiz yeri geldiğinde kurtarıcı yeri geldiğinde izleyici olmuştur. Mutluluklarımızın en yakın şahidi izleyicisi olmayı da layıkıyla yerine getirebilmiştir.

Allah (C.C) Kur’an-ı Kerim’inde birçok Ayet-i Kerime’de ve Peygamber Efendimiz (ASV) Hadis-i Şeriflerinde Annenin kutsiyetine yer vermişlerdir.

Yazımı Rahmetli Neşet Ertaş’ın Kadınlar, Anneler ile ilgili şahane bir sözü ile sonlandırıyorum:”Kadınlar insandır,erkekler insanoğlu”

 

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Sevgili dostlar bugün sizlere hayatımızın merkezindeki kahramanlardan bahsedeceğim. “Gerçek kahramanlarımızdan”.Bize ilkleri yaşatan,gözümüzü dünyaya açtığımız ilk anda o şefkatli yüz ve o cennet kokusunun sahibi Annelerimiz… Eminim bunu söylediğim an yüzünüzde bir gülümseme belirdi… Canımız yandığı an “Of Anam” diye aklımıza ilk o gelir.Canımız yandığında “Ah Evladım” diye ilk o koşar. Sadece acılarımızı değil elbette;sevinçlerimizi,mutluluklarımızı,heyecanlarımızı da […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz