BAKAN HULUSİ AKAR: “HEPSİ BİTECEK”

BAKAN HULUSİ AKAR: “HEPSİ BİTECEK”

SEVR YA DA LOZAN ESARET YA DA BAĞIMSIZLIK

SEVR YA DA LOZAN ESARET YA DA BAĞIMSIZLIK

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR BÜYÜKŞEHİR’DE

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR BÜYÜKŞEHİR’DE

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

FETÖ OPERASYONUNDA 3 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

FETÖ OPERASYONUNDA 3 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

ÖMER FARUK KOTAY YAZIYOR… BİZ DE NEDEN OLMASIN?

Geçen hafta sizlere Kayseri Kadir Has Stadından bahsetmiştim.
Kayseri ve Trabzon taraftarlarının örnek teşkil edecek kardeşlik tezahüratlarından bahsetmiştim.
Bunların yanında bir de engelli tribününün de bir kesim engelsiz taraftarın koltuk işgalinden bahsetmiştim.
Şimdi ise bu konuyla ilintili olarak hem açık uçlu soruları gidermek, hem de çözüme yönelik bir iki kelam etmek istiyorum.
Öncelikle herkes iyi bilmelidir ki engelli tribününde yaşananlar tüm kayseri taraftarına mal edilemez.
Engelli tribününde oturan bir kesimin yaptığı çirkin ve cahilce davranış da bizi tüm tribünlere küstüremez. Biz yine o bir kesimin tüm engellemelerine rağmen tribün de yerimizi alırız. Ben inanıyorum ki yetkililerde bunun için gerekli hassasiyeti gösterip bu tip nezaketsiz davranışların önüne geçecektir. Bunu da ilk olarak engelli tribünlerini ayırarak gerçekleştirebilir.
Yani sadece iki üç sırayı değil, bir tribünü engelli sporseverlere tahsis edebilir. Bu tahsis edilen tribün uygun görüş açılarının bulunduğu, ayakaltı olmayan ve engellilere ait olduğu ifade edilen semboller ile çevrelenen bir tribün olabilir.
Böylelikle tribün giriş çıkışlarının kontrollü yapılması halinde benim de yaşadığım nezaketsiz davranışın önüne geçilebilir.
Herkes engelli tribününü normal tribün zannederek oturamaz.
Bunun yanında engelli tribünlerinin engelsiz taraftarlardan bu şekilde ayrılması engelsiz bir taraftarın olası bir heyecanla engelli taraftarın üzerine düşmesini de önleyebilir. Yine tekerlekli sandalye ile gelen taraftar kardeşlerimizi baz alırsak maçı takip edebileceği ölçüde onlar için rampalar oluşturulabilir. Bu ve bu tip uygulamalarla Avrupa standartlarına ulaşılabilir ve seyir zevkini arttırıcı işler yapılabilir.
Bunun geri dönüşümü de futbolun sadece futbol olmadığı düşünülecek olursa kısa zamanda alınacaktır.
Öyle ki bugün dünyanın büyük kulüplerine bakıldığında başarıları kadar statları da ön plana çıkmaktadır. Stat konforu ve bunun beraberinde oluşturduğu seyir zevki izleyici kitlesini stada bağlamaktadır. Yani insanlar stadın konforunu ve bu tarz hizmetlerini gördüklerinde başta alışveriş merkezi gibi kapalı mekânları tercih etmek yerine statları tercih etmektedir. Şimdi soruyorum biz niye yapmayalım? Biz niye az önce bu söylediğim önerileri statta uygulamayalım?
Sayıları belki milyonlarca olan engelli taraftarlarımızı neden stada çekmeyelim?
Ben Kayserispor un da kayseri spor camiasının da bunu yapacak kudrette ve hassasiyette olduğunu düşünüyorum. Geçen hafta dan bu yana yazıyı okuyan , destek veren, geçmiş olsun dileklerini ileten gerçek, hak yemeyen Kayserispor taraftarına da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Geçen hafta sizlere Kayseri Kadir Has Stadından bahsetmiştim. Kayseri ve Trabzon taraftarlarının örnek teşkil edecek kardeşlik tezahüratlarından bahsetmiştim. Bunların yanında bir de engelli tribününün de bir kesim engelsiz taraftarın koltuk işgalinden bahsetmiştim. Şimdi ise bu konuyla ilintili olarak hem açık uçlu soruları gidermek, hem de çözüme yönelik bir iki kelam etmek istiyorum. Öncelikle herkes iyi […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz