MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK’TAN GAZETEMİZE ZİYARET

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK’TAN GAZETEMİZE ZİYARET

KALP KRİZİNDEN HAYATINI KAYBEDEN POLİS MEMURU TOPRAĞA VERİLDİ

KALP KRİZİNDEN HAYATINI KAYBEDEN POLİS MEMURU TOPRAĞA VERİLDİ

NNYÜ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİLİĞİ ÖĞRENCİLERİ RÜZGAR TÜRBİNLERİNİ İNCELEDİ

NNYÜ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİLİĞİ ÖĞRENCİLERİ RÜZGAR TÜRBİNLERİNİ İNCELEDİ

KAYSERİ’DE ÜRETTİĞİ SÜLÜKLERİ DÜNYAYA PAZARLIYOR

KAYSERİ’DE ÜRETTİĞİ SÜLÜKLERİ DÜNYAYA PAZARLIYOR

GÖÇER “DOĞA DERSLERİ MÜFREDATA GİRMELİDİR”

GÖÇER “DOĞA DERSLERİ MÜFREDATA GİRMELİDİR”

ÖMER FARUK KOTAY YAZIYOR…ASIL O ZAMAN ENTERESANLAŞIYORUZ
ÖMER FARUK KOTAY YAZIYOR…ASIL O ZAMAN ENTERESANLAŞIYORUZ

Daha önce köşemde Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir yazı yazdım. “Her Sene Külkedisi Masalının Günümüz Uyarlamasını Yaşıyoruz” başlıklı sizlere bahsini ettiğim bu yazıda insanların engelli bireylere sevgini ve bu sevginin sadece bir günle sınırlı kaldığını aslında sınırlı kalmaması gerektiğini anlattım, sizlerle de bu konu üzerine tartıştım. Bugün buna benzer bir durumu 14 Şubat sevgililer günü […]

Daha önce köşemde Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir yazı yazdım.
“Her Sene Külkedisi Masalının Günümüz Uyarlamasını Yaşıyoruz” başlıklı sizlere bahsini ettiğim bu yazıda insanların engelli bireylere sevgini ve bu sevginin sadece bir günle sınırlı kaldığını aslında sınırlı kalmaması gerektiğini anlattım, sizlerle de bu konu üzerine tartıştım.
Bugün buna benzer bir durumu 14 Şubat sevgililer günü içinde görmek mümkün. Ben yine bu konuyu da sizlerle tartışmak, sizlerle ele almak, bu konu üzerindeki düşüncelerimi her zaman olduğu gibi sizlerin huzurunda bir kez daha üzerine basaraktan söylemek isterim. Şöyle ki insanların hele ki sevgilisi olanların büyük bir kısmı dikkat edin özellikle 14 Şubat tarihi yaklaşmaya başladığında sevgisini gösterme, ilan etme gereksinimi duyarlar. O tarihe kadar özel hediyeler hazırlamaya çalışırlar, ellerinde kırmızı gül tarzı çiçekler bulundururlar. Daha önce yapmadıkları ufak jestleri şimdi 14 Şubat tarihinde yapmaya çalışırlar. Bende tüm bunların üzerine şimdi soruyorum iyi tamam da neden sadece 14 Şubat günü yani bugün ve neden yirmi dört saat Yani insan sevgisini sevdiği kişiye göstermek, ufak tefek jestler yapmak için 14 Şubat tarihin mi beklemek zorunda? Sevgisini sadece yirmi dört saatle mi sınırlandırmak zorunda? Elbette ki hayır. Bence seven insan bu tarihi beklemeden de sevdiği insana ufak tefek jestler yapabilir, sevdiği insana iki güzel söz söyleyebilir. Normal zamanlarda da bu ve bu tip davranışların içerisine girebilir. Zaman zaman sevdiği insana özel küçük kendine has sürpriz hazırlayabilir. Bu gibi davranışlar hem sevdiğiniz insanı hem de sizi emin olun mutlu edecektir. Size karşınızdaki insanı özel hissettirme şansı tanıyacaktır. Ama biz yani toplumumuzdaki büyük bir çoğunluk bu gibi davranışları tabiri caiz ise yumurta kapıya dayandığında yani sadece 14 Şubat gibi tarihlerde yapıyoruz. Haliyle böyle olunca da bir anlamı kalmıyor. Monotonluktan öteye gidemiyoruz. Sadece bu tek gün olarak günü birlik bir şekilde yaptığımızla ortama, çevreye, insanlara ayak uydurmuş oluyoruz. Hadi gelin özellikle biz erkekler şimdi itiraf edelim biz aslında sevdiğimiz insana karşı sevgimizi göstermekten utanıyoruz. Çevremiz tarafından alay edilmekten korkuyoruz. O yüzden de içimizde bulunan saf, temiz, bir o kadar da güzel duyguyu ya hiç göstermiyoruz yâda 14 Şubat gibi sevginin inceliğin göze batmayacağı çevremizdeki insanlarında sevdiği insana sevgisini belli ettiği, gösterdiği belli başlı tarihleri seçiyoruz.
Çünkü bu tarihlerde alay edilmeyeceğimiz gülünç duruma düşmeyeceğimiz hissine kapılıyoruz. Halbuki yanlış bir his içine, yanlış bir düşünceye kapılıyoruz. Aslında sevdiğimiz insana olan sevgimizi sakladıkça hayat içinde bunu göstermeyip yılın sadece birkaç günün de bu sevgiyi birden gösterice daha da bir enteresanlaşıyoruz. İnsan sevmeli unutmayın insan zaten bu yüzden insan olma özelliği taşır. İnsan hayatta sevmek gibi bu insani vasıflarını da göstermeli utanmak yerine sevinmeli bilakis kendisiyle gurur duymalı.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz