ERÜ İLAHIYAT FAKÜLTESINDE MEZUNIYET SEVINCI

ERÜ İLAHIYAT FAKÜLTESINDE MEZUNIYET SEVINCI

7 PARTİ TEMSİLCİSİ BİRLEŞTİ, PARTİ STANTLARINI GEZDİ

7 PARTİ TEMSİLCİSİ BİRLEŞTİ, PARTİ STANTLARINI GEZDİ

ÜNİVERSİTELER ŞEHİRLERİN DİNAMİKLERİNDEN

ÜNİVERSİTELER ŞEHİRLERİN DİNAMİKLERİNDEN

MELİKGAZİ’DEN 3 AYRI SEMTTE 3 ADET TAKSİ DURAĞI

MELİKGAZİ’DEN 3 AYRI SEMTTE 3 ADET TAKSİ DURAĞI

YAHYALI’DA YAZ SPOR OKULLARI TÖRENLE AÇILDI

YAHYALI’DA YAZ SPOR OKULLARI TÖRENLE AÇILDI

ÖMER FARUK KOTAY YAZIYOR…HAYAT BAYRAM OLSA
ÖMER FARUK KOTAY YAZIYOR…HAYAT BAYRAM OLSA

Bayram sabahına uyanmayı seviyorum. Çünkü yine içimdeki çocuğu canlandırıyorum. Burnumda duyduğum taze ekmek kokusuyla birden çocuklaşıyorum. Her bayram erkenden kalkıp üzerime bir gece önceden özenle hazırladığım kıyafetlerimi giyiyorum. Aynanın karşısına geçip kendimi selamlıyorum. Sonra içimde bir heyecan oluşuyor ve hemen Kahvaltımı yapmak için maaile toplandığımız masaya geçiyorum. Kahvaltımı ediyorum. Bir fark ediyorum ki o da […]

Bayram sabahına uyanmayı seviyorum.
Çünkü yine içimdeki çocuğu canlandırıyorum.
Burnumda duyduğum taze ekmek kokusuyla birden çocuklaşıyorum.
Her bayram erkenden kalkıp üzerime bir gece önceden özenle hazırladığım kıyafetlerimi giyiyorum. Aynanın karşısına geçip kendimi selamlıyorum. Sonra içimde bir heyecan oluşuyor ve hemen Kahvaltımı yapmak için maaile toplandığımız masaya geçiyorum. Kahvaltımı ediyorum.
Bir fark ediyorum ki o da ne? Herkes benim gibi!
Neden çocuklaştığımı anlamaya çalışırken çevremdeki insanlarda görüyorum ki benim gibi bayram sabahına içindeki çocukla uyanmış.
Herkes güler yüz ile güne başlamış.
Hoşgörü seviyemiz tavan yapmış. Bunu görünce mutluluğum iki kat artıyor ve evdekilerle bayramlaştıktan sonra kendimi sokağa atıyorum. Eş dost ziyaret ediyorum. Gelenleri ağırlıyorum, gidenleri uğurluyorum ve herkesin yüzünde aynı ifadeyle karşılaşıyorum. Aynada gördüğüm içimdeki çocuğun yansımasını onlarda da görüyorum. Büyük küçük herkesin yüzünde aynı ifade herkes pür neşe! Atmış yaşındaki de aynı, otuz beş yaşındaki de, yedisi de aynı, on sekizi de. Kafamda şimşekler çakıyor soruyorum kendi kendime insan neden böyle yaşamaz? Yani bu tutumu neden hayatının genelinde sürdürmeye çalışmaz? İnsan neden tüm bunları sadece bayram gibi belli başlı gün aralıklarına sığdırır? İnsan içindeki neşeyi, heyecanı hoşgörüyü dahası içindeki masumane çocuğu neden sıklıkla hayatına almaz? Neden bunları devamlı yaşatmaya çalışmaz? İçindeki gömülü tohumu neden kazıyıp ortaya çıkarmaz? Neden içinde bulunan vefa duygusunu bayramlarda eş dost ziyaretinde olduğu gibi ortaya çıkarmaz da onun yerine vefa duygusunu sadece bir semt adı olarak anmayı tercih eder? Maalesef anlamış değilim. Tüm bu sorduklarımın cevabını alabilmiş değilim. Biliyorum bunlar eskide kaldı diyeceksiniz. Şimdi size bir hülyayı anlatıyorum gibi geliyor onunda farkındayım ancak bunlar sahiden var. Bunlar içimizde sahiden var olan şeyler. Bizde hala umut var. Sadece o umudu biraz olsun yeşertmemiz, büyütmemiz içimizdeki tohumu biraz olsun açığa çıkarmamız gerekiyor o kadar. Evet, evet sadece o kadar. Sadece bu duyguları genele yani gündelik hayatımıza da yayacağız o kadar. Bunları yaptıktan sonra yani bayram havasını hayatımızın geneline yaydıktan sonra tıpkı bayramdaki gibi güler yüzlü, vefakâr, hoşgörülü olduktan sonra içimizdeki çocuğu ortaya çıkartıp yaşattıktan sonra işler daha da bir güzel olacak. İşte o zaman bakın görün seyredin ve hissedin arkadaşlar olacak olan tüm güzellikleri, içinizde açan gül bahçesini, içinizdeki ilkbahar mevsimini, huzur dolu saatleri.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz