googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ÖMER GÜLSOY: “DEVLETİMİZE GÜVENEREK İŞİMİZE 4 ELLE SARILDIK” 

Bu haber 30 Ocak 2019 - 11:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ÖMER GÜLSOY: “DEVLETİMİZE GÜVENEREK İŞİMİZE 4 ELLE SARILDIK” 

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Ocak Ayı Meclis Toplantısı, Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
KTO Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantı, gündemdeki maddelerin okunup karara bağlanmasıyla başladı. Ardından bir konuşma yapan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, “Acısıyla, tatlısıyla, sıkıntısıyla 2018’i geride bıraktık. Yeni yıl, yeni başlangıçlar ve yeni umutlar demektir. Bu kapsamda 2019’un hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. İş dünyası açısından ilimiz ve ülkemiz için müreffeh bir yıl olmasını diliyorum. 2018 yılında Kayseri’de açılan işletme sayısı bin 680, kapanan işletme sayısı ise 564’tür” ifadelerini kullandı.
Yaşanan olumsuzluklara rağmen Kayserili iş adamlarının devletine güvenerek 4 elle işlerine sarıldığını kaydeden Gülsoy, “Ülkemizde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen ülke ekonomisine katkı sağlamak adına Kayseri iş dünyası devletine güvenerek işine dört elle sarılmış, azimle çalışmıştır. Çünkü bizler çalışmayı ibadetlerin en büyüğü kabul ederiz. Bu yolda aynı inançla, daha fazla gayret ve azimle de çalışacağımıza, hak ettiğimiz yere de kısa süre içerisinde kavuşacağımıza inanıyorum. Yeni yılın başında Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, lokomotif, beyaz eşya ve 4 sektörde ÖTV ve KDV indirimlerinin 3 ay daha uzatılması müjdesini verdi. Bu indirimlerin piyasalarımıza bir canlılık vereceğini düşünüyoruz. İndirimin uzatılması bizi memnun etti” diye konuştu. (iha)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER