Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

ÖNCE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER, SONRA BELGELERİNİ ALDILAR 

Bu haber 19 Aralık 2018 - 13:02 'de eklendi ve 21 kez görüntülendi.
ÖNCE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER, SONRA BELGELERİNİ ALDILAR 

Lokantacılar ve Pastacılar Odası tarafından düzenlenen uygulama sınavında hünerlerini sergileyen 48 kişi, ustalık belgelerini aldı.
Lokantacılar ve Pastacılar Odası tarafından düzenlenen yazılı sınavlarda başarılı olan 48 kişi, uygulama sınavına girdi. Sınavda hünerlerini sergileyen lokantacı ve pastacılar, ustalık belgelerini aldı. Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Altan Aydemir, “3308 sayılı yasa gereği kapsam dışı meslek dallarında odamız tarafından 12 Aralık’ta kalfalık sınavını, 18 Aralık’ta da ustalık sınavını yaptık. Bugünde gerçekleştirdiğimiz uygulama sınavında başarılı olan, belgelerini almaya hak kazanan arkadaşlarımıza belgelerini vereceğiz. Bizler lokantacılar ve pastacılar olarak belediyemizin de kabul buyurduğu işyerlerimizde kullandığımız ruhsatlarda ve bu meslek dallarında arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
Ardından meslek yemini eden ustalar, sertifikalarını Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Öztürk ve KESOB Başkanı Ahmet Övüç’ün elinden aldı. (iha)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA