ERÜ’DE 14. GELENEKSEL JAPON KÜLTÜR GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

ERÜ’DE 14. GELENEKSEL JAPON KÜLTÜR GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

KAYSERİ ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ’NDE JÜRİLER BELLİ OLDU!

KAYSERİ ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ’NDE JÜRİLER BELLİ OLDU!

UYUM İÇİNDE ÇALIŞMA VURGUSU

UYUM İÇİNDE ÇALIŞMA VURGUSU

SPOR’DA VEFA GECESİNİN 6.’SI 4 MAYISTA YAPILACAK

SPOR’DA VEFA GECESİNİN 6.’SI 4 MAYISTA YAPILACAK

ERÜ BASKETBOL TAKIMI NAMAĞLUP ŞAMPİYON

ERÜ BASKETBOL TAKIMI NAMAĞLUP ŞAMPİYON

OPERASYON, TÜRKİYE’nin BEKA SORUNUDUR…
  • İBRAHİMPEKBAY
    • İBRAHİM PEKBAY
    • ibrahimpekbay@kayserihakimiyet2000.com
    • 20 Şubat 2018 - 14:11:53

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, dün gurup toplantısında verdiği söylevin bir yerinde şöyle dedi…

“Önümüzdeki günlerde çok daha hızlı şekilde Afrin şehir merkezinin kuşatmasına geçilecektir. Böylece hem şehre ve bölgeye dışarıdan gelen yardımların önü kesilecek. Hem de terör örgütünün kimseyle pazarlık yapabilme imkanı kalmayacaktır.”

Bir kaç hafta önce CHP Genel Başkanı ne demişti hatırlayın… Dedi ki; “Afrin içine girilmesini asla doğru bulmuyorum.”

Bu söz çok tartışıldı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na “Yiğitsen açıkla, PYD terör örgütü mü” diye yanıt verdi.

Oysa CHP ve Kılıçdaroğlu, defalarca PKK, PYD, YPG, IŞİD gibi örgütlerin terör örgütü olduğunu söylemesine rağmen, duymazdan geldi.

Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri, askeri bilgilerinden kuşku duymadığımız emekli generaller arasında da konuşuldu.

Neden girilmemeli, tartışıldı. Denildi ki, Afrin’e girmek, büyük kayıpların olmasına neden olabilir. Çünkü orada yuvanmış terör örgütleri, aynen Cizre ve Silopi’de de olduğu gibi hazırlıklı. Bunları alanda gördüğümüz tünellerden ve benzer korunaklı mevzilerden de anlıyoruz. Yapılması gereken şey, “Afrin’i kuşatmak, dış dünya ile ilgilerini kesmek, sonunda da teslim olmalarını sağlamaktır…

Düşündüğümüz zaman, doğru olanın da bu olduğunu anlamak güç değil…

Bugün gelinen nokta da bu…

Diğer yandan, Suriye rejimi, yani Esad güçleri de Afrin’e ya da TSK’nın operasyon bölgesine girer de “Karşı koyma” gibi bir davranış içinde olursa…

Sanırım çok tehlikeli bir durum ile karşı karşıya kalınacaktır ve bu Suriye ile Türkiye arasından “Devlet savaşına” neden olacaktır.

Benim düşüncem, bölgede bulunan Rusya ve İran buna izin vermeyecektir. Diğer yandan Türkiye’nin de Amerika’ya karşı bu konuda dikkatli olması ve öne çıkmasına izin vermemesidir.

Eğer kötü senaryo gerçekleşirse ne olur?

Elbette savaşın olumlu sonuçları olmaz. Ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milleti ile birlikte bir taraftan girip, öte taraftan çıkacak kudrete sahiptir. Olup olmayacağını denemek isteyenlerin de büyük bir aptal olduklarını ifade etmem gerekir.

Atatürk’ün dediği gibi “Muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.”

Vatan ve millet sevgili ve birlikteliğin oluşması ile başaramayacağı iş yoktur Türk Milletinin. Tarih de zaten buna şahittir.

Burada dikkat edilmesi gereken, siyasilerin iktidar kavgası içine girip de milleti karpuz gibi ikiye bölmeye çalışmaması ve operasyonu siyasi çıkarları için kullanmamaya özen göstermesidir.

Çünkü operasyon, iktidarın operasyonu değil, sınırlarımızda ülkemize yönelik tehlikenin bertaraf edilmesi operasyonudur. Türkiye’nin beka (Kalıcılık, ölmezlik) sorunudur.

Düşüncemiz de, operasyonun akıl çerçevesinde yürütülmesidir.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz