Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
İBRAHİM PEKBAY

ORASINI BİLMEM AMA…

Bu haber 08 Mart 2019 - 14:51 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi.
ORASINI BİLMEM AMA…

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, kendisinin Denizli’de, Denizli’lere “Terörist” demediğini, bu şekilde suçlamada bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener için avukatlarına talimat verdiğini söylerken…

“Ben vatandaşıma terörist diyecek kadar enayi miyim ya?” diyor…

Vallahi “Enayi” misiniz, değil misiniz, orasını bilmem. Bildiğim, çok iyi bir hatip olduğunuza ve kelime ve cümleler ile harika dans figürleri yarattığınıza millet olarak “Şahit” olduğumuzu ifade etmek isterim.

Nasıl mı?

Bak anlatayım, dilimin döndüğünce ve becerebildiğimce. Çünkü bizler lafı hak ortasından, eğmeden bükmeden ortaya “Pat” diye söylediğimiz için, cümlelerle, kelimelerle dans edemeyiz.

Şimdi…

AKP-MHP olarak kurduğunuz ve birlikte seçime girdiğiniz ittifak, “Cumhur İttifakı” oluyor da, CHP-İYİ Parti ile birlikte oluşturdukları ittifaka “Millet ittifakı” adını verdikleri halde, neden “Zillet ittifakı” oluyor sizce de her ağzınızı açtığınızda bu şekilde tanımlıyorsunuz?

“Millet ittifakına” oy verenler “Zillet” içindeler mi?

İkincisi, CHP ve İYİ Parti, HDP ile bir ittifakları olmadığını açıkça ve alenen ifade ettikleri halde, HDP’nin bazı batı illerinde aday çıkarmamasını nasıl “CHP-İYİ Parti-HDP ittifakı” olarak yorumluyorsunuz?

Eğer HDP’ye oy verecekler, oylarını AKP-MHP ittifakına verirlerse doğru yapmış oluyorlar da CHP-İYİ Parti ittifakına verince yanlış mı yapmış oluyorlar?

Üçüncüsü; doğu ve güneydoğu bölgesindeki seçmen kitlesinin oyunun size gitmemesi halinde her zaman onları HDP ile eşleştirip, terör örgütüne yakınlıkla suçlamıyor musunuz?

İlla ki açıktan ve net olarak “HDP’ye oy verenler PKK’ya oy vermiş olur, o zaman da terör örgütüne üye olur” mu demeniz gerekiyor ki?

Dördüncüsü; legal bir parti olmasına rağmen, HDP’nin PKK’nın siyasi kanadı olduğunu ifade ediyorsunuz, ki bence de öyle, neden elinizdeki delilleri harekete geçirip hukuk alanında gerekeni yapmıyorsunuz?

İşinize geldiği için sabıkalı savcıların, düzmece iddianameleri ile insanları suçlanmasına seyirci kalıyorsunuz, aynı zamanda yine işinize geldiğinden, HDP’yi de hukukun üstünlüğüne teslim etmiyorsunuz, çelişki değil mi?

Çünkü HDP ile “Karagöz perdesinde” çatışmak, size daha faydalı geliyor.

Siz de biliyorsunuz, dünya alem de biliyor ki, yargının ve polisin içindeki FETÖ yandaşları tam olarak temizlenmiş değil. Devlet içindeki çöreklenenlerin bir çoğu da…

Onları temizlemek de çok işinize gelmiyor, ucu nereye kadar gideceği belli olmayan bir çukur.

İşte sizin ve dünya alemin de bildiği gerçek ki, bugün (Dün) toprağa verilen gazeteci Ertuğrul Akbay’ı oğlu düzmece iddianame ile yargılandığı ve ülkeye giriş yaptığı anda zindana tıkılacağı için gelemediğinden, babasının cenazesine de gelemedi…

Diğer yandan SÖZCÜ gazetesi yazarları ve yöneticileri de aynı şekilde düzmece ve sabıkalı savcıların iddianameleri ile yargılanırken seyircisiniz…

Muhalifiniz olan partileri terör örgütü ile ilişkilendirirken, onlara oy verecekleri de aynı şekilde terör örgütü ile ilişkilendirmiş yani “Terörist” olarak tanımlamış olmuyor musunuz?

Doğru; milletin karşısına geçip de “Siz bana oy vermezseniz teröristsiniz” diyecek kadar hiç kimse “Enayi” değil…

Ne var ki siz de, sözlerle, cümlelerle ve belagat sanatını en üst seviyede kullanarak kime, kimlere ne mesajlar verdiğinizi bilecek kadar zekisiniz…

Ben, bu konudaki zekanıza hayranım…

Ne var ki siz, kendi ağzınızla da açıkça ifade ettiğiniz gibi, bazı konularda çok kolay aldanabiliyorsunuz…

Seçmen olarak diyorum ki…

Vatandaş olarak diyorum ki…

Aklımla oynama…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER