Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

Özbek Heyet Kayseri yi Örnek Seçti

Bu haber 05 Eylül 2018 - 14:57 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.
Özbek Heyet Kayseri yi Örnek Seçti

Özbekistan’dan gelen heyet Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yerel yönetim anlayışını ve uygulamalarını inceledi.

Özbekistan’dan gelen heyet Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yerel yönetim anlayışını ve uygulamalarını inceledi.

Özbekistan’ın başkenti Taşkent, yerel yönetimde Kayseri’yi örnek alıyor. Taşkent Valiliği’nden ülkemize gelen heyet yerel yönetimdeki kurumsallaşma ve planlı şehirciliği nedeniyle incelemelerde bulunmak üzere Kayseri’ye geldi. Heyetle Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcüman görüştü. Özbekistan’ın başkenti Taşkent’ye yerel yönetim hizmetlerini valilik yürütüyor. Taşkent Valiliği’nin yatırım ve imarla ilgili yöneticileri iki günlük bir çalışma için Kayseri’ye geldi. Heyetle bir görüşme yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcüman, Kayseri’nin örnek belediyeciliği ile doğru bir tercih olduğunu belirtti ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımda Türkiye’nin önde gelen illerinden olduğunu söyledi. Özbek heyete şehir dışında bulunan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in selamlarını da ileten Elcüman, Kayseri’de yapılacak olan çalışmaların Taşkent için güzel hizmetlere vesile olması temennisinde bulundu.

Düzgün ve planlı şehirciliği ile kurumsal bir yönetim anlayışından dolayı Kayseri’yi görmek istediklerini ifade eden Özbek heyet, iki gün süreyle Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını inceleyecek. Özbek heyet, Büyükşehir Belediyesi’nin bazı yatırımlarını da yerinde görecek. – KAYSERİ

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA