googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ÖZDEMİR: ACI BİZİMDİR ANCAK DÜŞMAN SEVİNDİRECEK DE DEĞİLİZ, OLAMAYIZ

Bu haber 31 Ekim 2018 - 12:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ÖZDEMİR: ACI BİZİMDİR ANCAK DÜŞMAN SEVİNDİRECEK DE DEĞİLİZ, OLAMAYIZ

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Tunceli ilinde donarak şehit olan askerler için verilen önerge hakkında MHP Grubunun görüşlerini açıklamak üzere söz aldığı konuşmasına “Sözlerimin başında vatan müdafaası için şehit olan Uzman Çavuş Asım Türkel ve Uzman Çavuş Ferruh Dikmen’le birlikte tüm şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum” açıklamasını yapmış ve onların ebedi mekanının cennet olduğunu ifade etmiştir.

Özdemir, yaşanan acının derin ve büyük olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

Tam da bu noktada dikkatinizi şu mısralara çekmek istiyorum:

“Aziziye tabya kurdum, Kafkasya’ya karşı durdum, Benim korkum düşman değil, Kara kışa kurban verdim.”

Bundan yaklaşık 100 yıl önce dört oğlunu birden cephe hattı olan Allahüekber dağlarında donmaları sebebiyle şehit veren ve evdeki bir sakat oğlu ile dul başına kalan, Kayseri ilinin Pınarbaşı ilçesi Sindel köyünden, yöre sakinlerinin “Zala bibi” dedikleri bir Türk anası, evlatlarının ardından yaktığı ağıtta söylediği bu sözlerle hem kendisinin, hem de milletimizin yüreğine düşen kor acıyı böyle tarif etmişti.”

TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi Özdemir, aradan geçen bunca yıldan sonra benzer bir acının tekrar yaşandığını ifade ederek, “Askerliğin vatan için sadece düşman unsurlara karşı verilen çetin bir mücadele olmayıp, aynı zamanda tabiata karşı da verilen bir mücadele ve uyum çabasını kapsadığı açıktır.” açıklamasında bulunmuş ve Tunceli’nin Nizamiye ilçesi Sarıyayla köyü kırsalında operasyon yürüten Jandarma Özel Harekât timinin de ağır hava şartlarında Türkiye’nin milli birlik ve bütünlüğünün korunması için üstün bir gayret sergilediğini belirterek; “Ne var ki askeri birliğimizin görevlerini icrası sırasında karşılaşılan soğuk, beraberinde acıyı da getirmiştir. Bu şartlar altında göreve çıkan askerlerimizin, vazifelerini başarıyla ifa etmeleri için gerekli olan donanıma eksiksiz bir şekilde sahip olma zorunluluğu karşımızda durmaktadır. Bu anlamda kamuoyuna ilgili kurumlarca yapılacak sağlıklı ve kapsamlı bilgilendirmelerin oldukça önemli olduğu mevcut şartlar itibarıyla ortadadır. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gelişen şartlar sebebiyle iaşe ve ikmal imkânlarının da arttığını kamuoyuna yansıyan bilgilerle beraber biliyor ve gururlanıyoruz. Hiç şüphe yok ki her bir Türk komutanı taşıdığı vazifenin ağırlığı ve sorumluluğunun farkındadır ve kendi hayatını, evladı olarak bildiği askerinden sonra görür.“ ifadesinde bulunmuştur.

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, gelinen noktada Türk Silahlı Kuvvetlerini töhmet ve zan altında bırakacak açıklamalardan kaçınılması, terörle mücadelenin kararlılıkla sürdüğü böylesi bir dönemde oldukça önemli olduğunu ifade ederek, “Acı bizimdir ancak düşman sevindirecek de değiliz, olamayız.” açıklamasında bulunmuş ve daha fazla kenetlenme ve birlik duruşunu yansıtma sorumluluğu taşıdıklarını belirtmiş; “Diğer yandan aynı olayın benzerinin yaşanmaması için gerekli soruşturmaların doğru ve sağlıklı biçimde, şeffaf olarak yapılması da elzemdir.“ ifadesinde bulunarak konuşmasını tamamlamıştır. (Kurum Haber)

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER