Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ÖZDEMİR’İN  TBMM PLAN BÜTÇE KOMİSYONU’NDAKİ SORULARI CEVAPLANDI

Bu haber 25 Kasım 2018 - 15:10 'de eklendi ve 15 kez görüntülendi.
ÖZDEMİR’İN  TBMM PLAN BÜTÇE KOMİSYONU’NDAKİ SORULARI CEVAPLANDI

MHP Kayseri Milletvekili İsmail ÖZDEMİR’in  TBMM PLAN BÜTÇE KOMİSYONU’nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçesinde Kayseri’nin önemli Yol ve Demiryolu projeleri hakkındaki sorularına cevaplar verilmiştir.
PLAN BÜTÇE KOMİSYONU SORULARI (05.11.2018) Sayın İsmail ÖZDEMİR ( KAYSERİ ) SORU 1- Ankara -Niğde Otoyolu Projesi’ne Kayseri’nin de dâhil edilmesi düşünülüyor mudur?
CEVAP: Ankara-Niğde Otoyolundan Kayseri iline;
-Ağaçören Kavşağı-Kırşehir bağlantı yolu-(Kırşehir-Kayseri Devlet Yolu)
-Alayhan Kavşağı-(Nevşehir-Kayseri Devlet Yolu)
Alternatifleri kullanılarak ulaşılabilmektedir.
SORU 2: Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri Hızlı Tren Projesi’nin de 2020 yılında tamamlanması planlandığı ifade edilmektedir. Acaba bu projede gelinen aşama nedir?
CEVAP: 530 km uzunluğa sahip Kayseri-Nevşehir-Aksaray-Konya-Antalya hızlı tren projesiyle hem yük hem de yolcu taşımacılığı yapılacak şekilde 200 km/sa hıza uygun çift hatlı, elektrikli ve sinyalli olarak planlanmıştır. Sözkonusu projedeki gelişmelere ilişkin bilgiler kesimler halinde aşağıda verilmiştir.
* Kayseri-Aksaray (149 km) 1/2000 ölçekli proje çalışmaları ve sondaj çalışmaları devam etmektedir. % 55,7 ilerleme sağlanmıştır. Şubat 2019’da bitirilmesi hedeflenmektedir.
* Aksaray-Konya (130 km) 1/2000 ölçekli proje çalışmaları ve sondaj çalışmaları devam etmektedir. %64,1 ilerleme sağlanmıştır. Ocak 2019’da bitirilmesi hedeflenmektedir.
* Konya-Seydişehir (86 km) 1/2000 ölçekli proje çalışmaları devam etmektedir. Sanat yapıları projelendirmesi tamamlanmıştır. Bu yılsonunda bitirilmesi hedeflenmektedir.
* Seydişehir-Antalya (165 km) 1/2000 ölçekli proje çalışmaları devam etmektedir. Sondaj çalışmaları tamamlanmıştır. % 70,8 ilerleme sağlanmıştır. Şubat 2019’da bitirilmesi hedeflenmektedir.
SORU 3- Kayseri-Felahiye yolunun ki bu yol aynı şekilde Kayseri’yi Yozgat’a bağlayan bir yoldur, çok manada da burada trafik kazaları meydana geliyor- yenilenmesi gündemde olmakla beraber acaba şimdiye kadar hangi calişmalar yapıldı? Yürütülen faaliyetlerimiz nelerdir?
CEVAP: Kayseri-Felahiye (Göğdere) yolu, mevcut Kayseri-Felahiye Yoluna alternatif olarak 14 km’lik bir kısalma sağlanacaktır. Kayseri-Felahiye (Göğdere) yolu 2018 yılı içinde yatırım programina alınmıştır. Yolun 9,75 km’lik kesimi bölünmüş yol standardında ve 14,83 km’lik kesimi tek yol standardında olmak üzere 24,58 km projesi hazırlanmıştır. Önümüzdeki yıllarda ihalesi planlanmaktadır
SORU 4 – Kayseri ili İncesu ilçesi Subaşı Mahallesinin kendi mahallesine ulaşabilmesi açısından bir kavşak talebi var.
CEVAP: Kayseri İncesu ilçesinde Subaşı Mahallesi farklı seviyeli kavşak projesi onaylı olup devam eden Kayseri Niğde Devlet yolu Bitümlü Sıcak Karışım Kaplamalı Yapım işi bünyesinde yapılması planlamaktadır. (Haber Merkezi)

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA