googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ÖZER’DEN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ MESAJI

Bu haber 11 Mart 2019 - 11:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ÖZER’DEN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ MESAJI

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer’in 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü ile ilgili basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

İşgaller altında zorlu geçen günlerde mücadeleci halkın ve kahraman ordumuzun moralini artıracağı düşünülerek milli marş yarışması düzenlenmesine karar verilmiştir. Bakan Hamdullah Suphi aracılık ederek Mehmet Akif Ersoy’un katılmasını istemiş ve Ersoy’un tek şartı ödül almamak olmuştur. 12 Mart 1921 tarihinde milli şairimiz tarafından kaleme alınmış olan Marşımız oy birliği ile kabul edilmiştir. Bu şekilde marşımız Mehmet Akif Ersoy’un kaleminden gönüllerimize işlemektedir.

Mehmet Akif, Kurtuluş Savaşı mücadelesine bizzat katılmış olup kimi zaman cephede kimi zaman camilerde ama mücadelenin tam içinde yer almış bir kahramandır. Bugün özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın simgesi olan İstiklal Marşımızı coşkulu bir şekilde yüreklerimizi kabartarak her duyduğumuz da Mehmet Akif Ersoy’u ve o zorlu geçen günleri saygı ve minnetle yad etmeliyiz.

İstiklal Marşımızın ülkenin ulusal birliğini güçlendiren ve ulusal duygularımızı coşturan, sevgimizi paylaştığımız büyük bir değerdir. Dünya’nın en haklı en kutsal savaşlarından birini verdiğimiz, sömürgeciliğe karşı verilmiş, ulusal haykırışı, direnişi, heyecanı anlatan eşsiz bir yapıttır.

Son olarak ülkenin o dönemde yaşadığı buhranlı günlerin umudu olacak olan İstiklal Marşımızı kahraman ordumuza ve aziz milletimize kazandırdığı için Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anıyoruz.(Kurum Haber)

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER