Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png
CHP Kayseri İl Başkanı Sayın Ümit Özer'in 19 Aralık ATATÜRK’ün Kayseri’ye gelişinin 99. Yılı basın açıklamasında şu iadeler yer aldı: Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün, Kayseri’ye Heyeti Temsiliye Reisi olarak gerçekleştirdiği ilk ziyaretin 99.yılını kutladığımız bu günlerde Kayseri halkının kalbindeki ATATÜRK sevgisi ilk günkü gibi taze, coşkulu ve artarak devam etmektedir.

“Yolunda ölmeye hazırız Paşam” diyerek Atasını karşılayan, Kurtuluş Savaşı yıllarında Atasını destekleyen, ayaklanmaların yaşanmadığı fedakâr bir ildir Kayseri. Birebir çatışmaların yaşandığı bir il olmasa da, öğrencilerini savaşmaya, evlenme çağındaki kızlarının çeyiz parasını ise cephelere yardım olarak göndermekten kaçınmayacak özveriye sahiptir Kayseri halkı. Mustafa Kemal ve arkadaşları için bazı din adamları ölüm fetvaları verirken halkımız üzerinde etkili olan din adamı Kızıklızade Hoca Kasım Efendi “Doğudan mavi gözlü bir zat gelecek ve bu vatanı kurtaracak. Allah’ül-alem, o zatı muhterem siz olsanız gerektir.”diyerek Atamıza ve silah arkadaşlarına dualar okumuştur. Kısacası Kayseri halkı bütün kesimleriyle Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ve silah arkadaşlarının yanında durmuş, Kurtuluş Savaşını tüm benliğiyle benimsemiştir. Atamız bu ziyaretinden sonra dört kere daha ilimizi ziyaret ederek onurlandırmıştır. Kayseri Kurtuluş Savaşı sonrası kurulan Cumhuriyet’in örnek şehirlerinden biri olmuştur. Kayseri halkı atasına ne kadar düşkünse Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından yapılan ziyaretler de şehrimizin ne kadar değerli olduğunun bir kanıtıdır. Cumhuriyetin ilk yıllarında yapılan yatırımlar, açılan fabrikalardan şehrimizde nasibini almıştır. Her ne kadar AKP iktidarı döneminde fabrikaların bir kısmı satılmış bir kısmı kapatılmış da olsa, Kayseri ATATÜRK’ ün ilimize verdiği önemin farkındadır. (Kurum Haber)

18 Aralık 2018 - 12:45 'de eklendi ve 25 kez görüntülendi.
Etiketler :
İLGİLİ HABERLER

ÖZER’DEN ATATÜRK’ÜN KAYSERİ’YE GELİŞİNİN 99. YILI BASIN AÇIKLAMASI

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA