ERCİYESSPOR VE ŞEKERSPOR KAPANDI

ERCİYESSPOR VE ŞEKERSPOR KAPANDI

NURULLAH AYDIN YAZIYOR… KİŞİLİKLER VE YAŞAM ANLAYIŞLARI

NURULLAH AYDIN YAZIYOR… KİŞİLİKLER VE YAŞAM ANLAYIŞLARI

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN TAHTA AT

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN TAHTA AT

İŞKUR VE OSB “İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” İMZALADI

İŞKUR VE OSB “İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” İMZALADI

BETONART MİMARLIK YAZ OKULU AGÜ’DE BAŞLADI

BETONART MİMARLIK YAZ OKULU AGÜ’DE BAŞLADI

PALAVRALAR İNSANLIĞA SÖKMÜYOR
  • İHSANGÖRÜCÜ
    • İHSAN GÖRÜCÜ
    • ihsangorucu@kayserihakimiyet2000.com
    • 12 Nisan 2018 - 13:08:53

ARTIK NÜKLEER SİLAHLAR VE BALİSTİK
PALAVRALAR İNSANLIĞA SÖKMÜYOR.
Evet ikinci dünya savaşı yakın zamana kadar ders kitaplarında ve günlük sohbetlerde daha dün yaşanmış gibi taze canlı olarak hafızalarda, günlük sohbetlerde yaşıyordu, trajedisi hafızalara gömülüydü. O günün şartlarında Rus-Sovyet halkı savaşın acılarını en yoğun şekilde yaşamış; yokluk,kıtlık ve bulaşıcı hastalıklarla facialardan facialara sürüklenmiş ; hatta obüs sesleri Moskova’dan duyulmaya başlandığı bir ara yönetim birimlerinin çoğu Moskova’dan Kubişew’a taşınmış, yaralı ve sakatlar bir yana 7 milyondan fazlası sivil olmak üzere toplam 20 milyon civarında ölü-kayıp verilmişti. Bu trajediden sonra Napolyon ve Hitleri müteakip muhtemel üçüncü bir büyük saldırının önüne geçmek maksadıyla, sözde Doğu Avrupa koridorunu güvence altına almak üzere, kıta Avrupasının ortasına boydan boya demir bir perde indiren Stalin, ülke halkıyla da tarihsel bir sözleşme yapmıştı.Bu sözleşmeye göre emperyalizm bir daha Rus-SSCB ni 1941 yılındaki gibi silahsız, hazırlıksız ve dolayısıyla savunmasız yakalayamayacaktı.
Savaşın acımasız ölümler saçtığı bu dönemde, savaşın Amerikan topraklarının çok çok uzağında seyretmesi dolayısıyla Amerikan halkı savaşın ölümlerini ve olumsuz tesirlerini, asker ailelerinin dışında kimse hissetmemiş, yokluk ve yoksulluk çekmemiş, bombardıman sesleriyle uyanmamış, zırhlı birliklerce silindir gibi ezilen veya alev alev yanan kentlerde heder olmuyordu. Bu nedenle bu günkü Amerikan halkı silah ve uçak yapımcısı McDonell Douglas yetkilisinin söylediği gibi “Amerikan halkı hamburger hakkında ikinci dünya savaşına dair bildiğinden fazlasını bilme” ayrıcalığına sahip olmuştu. İşte o günlerde başlayan hakimiyet kavgasının devamıdır bu gün Afrin, Suriye, Irak ve Ülkemizde acımasız acıların yaşanmasına ve derin huzursuzluk ve endişelerin yaşanması, işin aslı astarı.Niyeti ve karakteri bozuk emperyalistlerdir fakir fukara ve ufak tefek ülkelere insanca yaşamayı haram edenler.
MURPHY: “ALTIN KİMDEYSE KURALI O KOYAR”
SOĞUK SAVAŞTAN SICAK BARIŞA ÜMİT EDİLMİŞTİ.
Meşhur soğuk savaşın simgesi olan Berlin Duvarının yıkılması, devamen iki Almanyanın birleşip aslına dönmes, NATO ve Varşova Paktlarının 22 üyesi ülkelerin 19 Kasım 1990 tarihinde Pariste “Avrupa Konvansiyonel Silah İndirimi Anlaşması”nı imzalaması ve son olarak da hükmünü yitirmiş olan Varşova Paktı’nın 25 Şubat 25 Şubat 1991 de feshedilmesiyle 1945 yılından beri dünyayı kasıp kavuran “Soğuk Savaş” nihayet hız kesti,kesecek dedik hatta şimdilik sona erdi artık “Sıcak Barış” dönemi başladı diye insanlık azıcık ümitlendi. Ondan sonrasın herkesin malumu, soğuk savaşa geri mi dönüldü sıcak barış dönemi mi yaşadık.
Evet soğuk savaş döneminde dünyanın hemen hemen tüm ülkeleri, doğrudan veya dolaylı olarak karşı karşıya geldiler. Dünyada her ülke bu soğukluktan payına düşen ayazı yedi çok çok ağır ekonomik ve askeri bedeller ödediler. Bir çok defa nükleer savaşın eşiğinden dönüldü. Değişik ülkelerde farklı ideolojiler uğruna on binlerce insan birbirlerine kırdırılarak iç savaşlar çıkarıldı ve hep yangına körük çekildi. Biteviye darbelerle hükümetler yıktırıldı halklara huzur yüzü görmeleri için fırsat verilmedi süpergüçlerin illegal kuvvet -Kontrgerilla türü- kullandıkları ve kullandırdıkları 150 den fazla büyük çatışmada yüzde 85 hiçbir kabahati olmayan sivil çoluk çocuk olmak üzere 20 milyon insan katlettiler
Ekonomik, askeri, teknolojik alanlarda inanılmaz bir rekabet ve üstünlük yarışı sürdürdüler mağdur ve mazlum ülke insanlarının kan ve kemikleri üzerinden insanlığın sırtından saltanat kurarak aynı malzemelerle sürdürdükleri vandallıkları bugün- elan hız kesmeden devam ediyor.Ürkütücü bir propaganda ve casusluk kavgası da cabası. Bunlar hep büyük masraf ve ancak başkalarını sömürerek kan emilerek gerçeleştirilebilecek devasa harcamalar, büyük masraflar edildi. Vurucu gücü çok yüksek balistik silahlar ile konvansiyel ama öldürme kapasitesi yüksek silahlar ile diğer kitle imha silahlarının yapımı hep sömürdükleri üçüncü dünya insanlarının sırtından kotarıldı ve nükleer denemelerde bazı adalar haritadan silindi. Aya gidildi, dünya yörüngesinde uzay istasyonları kuruldu. Magma’nın derinliklerine inildi. Mücadele dış uzaya taşınarak yıldız savaşlarına dahi teşebbüs edildi.
NİHAİ ZAFER MAZLUM İNSANLARINDIR. HAK GALİP GELECEKTİR
Ama her şeye rağmen arzın sahibi yüce Alla CC vardır. K.Kerimimizde “Onlar Allah’ı arz’da ve semada aciz bırakamayacaklardır -VEMA ENTÜM BİMU’CİZİYNE FİL ARDİ VELA FİSSEMA” buyuruldu. İmtihanlardayız. Zalimlerle sınanıyor ihlasımız imanımız ve ve haksızlığa karşılık, zalime düşmanlık katsayımız. Balistik füzeler ve medyatik balistik palavraların Allah’ın kudret ve yüce iradesinin karşısındaki hükmü örümcek ağı kadardır. Yüce kitabımız “Evlerin en harabı en dayanıksızı örümceğin evidir -VE EVHENÜL BUYUUT.LEBEYTÜL ANKEBÜT” buyuruyor. Zülüm ne kadar büyük olursa olsun, dalavere ne kadar karışık olursa olsun Allahımız CC her şeyden büyüktür onun yardımıyla zalim, kafir ve batıl yenilecektir. İnsanlığın hakkı görmesi ve batılın dalgalarına dubaralarına kulak asmaması şartıyla. O günler hakkın zaferi her zaman yakındır. İnancımızda ümitsizliğe kapılmak en büyük günahtır.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz