Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
ÖMER FARUK KOTAY

PAUSE DÜĞMESİ

Bu haber 25 Eylül 2018 - 10:57 'de eklendi ve 59 kez görüntülendi.
PAUSE DÜĞMESİ

İnsanın bazen” Uyuyan Güzel “ olası uyuyup belli bir süre hayatın pause (Duraklatma) düğmesine basıp hayatını durdurası geliyor.

Ne büyük bir rahatlık aslında değil mi?

Uyumak, rüya görmek.

Düşün ki kuşsun uçuyorsun, âşıksın kavuşuyorsun var mı daha ötesi?

Adeta kafanın içindeki bilim kurgu senaryolarını yaşıyorsun.  Belli bir zaman için yani uyanıncaya kadar bile olsa kendi hayal dünyanın kapılarını aralıyorsun. Martı olup gökyüzüne uçayım diyorsun tak martısın gökyüzünde bulutların arasındasın. Yahu âşığım kavuşmak istiyorum diyorsun sen daha acaba evet der mi? Stresine düşmeden oda sorun mu efendi?

Sınırsız açık büfe ne istersen rüya âleminde tak diye kavuşuyorsun. Şayet bir kariyer planın varsa yine kendini uykuda, rüyada en üst basamakta başarmış olarak görebiliyor, motive olabiliyorsun.

Kâbus gördüysen de dert etmiyorsun olur böyle vakalar değip geçiştiriyorsun yada kötü rüyaların tersi çıkar mantığına dayandırıp acıya, kâbusa bile gülüp geçebiliyorsun. Gördüklerin üzere hiç alay konusu olmuyor, hiçbir ciddiyetsiz tavırla karşılaşmıyorsun. Bir nevi belli zaman dilimleri içinde özgürleşip gerisin geriye çocuklaşıyorsun. Güzele gülüyorsun, kötüyü az önce bahsini ettiğim gibi savuşturuyorsun. Uyandığında ise güneşin doğuşu gibi parıldıyorsun. Yani her iki varsayımda da her daim sen kazançlı çıkıyorsun. Rüya sonucu herhangi bir hükümlülüğün altına dahi girmiyorsun. Gördüm geçti bitti kanaatine varıp sıvışıyor konuyu orada kapatıyor, bunun üzerine herhangi bir meşguliyetle uğraşmıyorsun.

Farkındayım bu söylediklerim üzere bazılarınız şuan Nobel miskinlik ödülü dalında beni aday göstermek istemekteler. Hani geçen devir daim diyordun ne oldu?  Geri dönüş mü yaptın? Diye sormaktalar.

Hayır hayır kesinlikle hayır! Ben uyku ihtiyacı olan bir insanın ihtiyacını karşılarken rüya görüp hayal kurup bu hayali neticesinde içinde biraz olsun umut kırıntısı taşımasına hiçbir zaman karşı değilim. Ee oda lazım. Ben ondan da yanayım. Daha öncede dedim ya ben yaşam içinde her şeyin dengede durmasından yanayım. Yani ben bir dengede varım.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER