Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png
FARUK ERGAN

PISIRIK OLMAK….!

Bu haber 04 Ocak 2019 - 11:38 'de eklendi ve 264 kez görüntülendi.
PISIRIK OLMAK….!

“Konuşmayı bilmeyen, kendini ifade edemeyen, bir işi yapacak kadar cesareti olmayan, kendini savunamayan, sevdiğini koruyamayan, sosyal çevresi olmayan, saygı görmeyen ve kabuğuna çekilmiş pısırık biri oldum”.

Son zamanlarda yaşadıklarım bana bu olumsuzlukları hatırlatıyor.

Ölçüsüz davrananlar için, bizim köyde çok sık kullanılan bir tabir var. “Abidin’in göle daldığı gibi” derler.  Adam gemileri yakmış, hatır, gönül, saygı ve sevgi kalmamış, her şeyi düzleyip gidiyor. Konuşmayı bildiğini, lafının nereye varacağını hesap edebileceğini düşündüğüm insan, yakıp, yıkıyor.

Özelime, yaşam biçimime ve sevdiğim her şeye hakaret ediyor. Bunca yıldır yaşadığım hayatın içinde ticarette, sosyal medyada, özel hayatımda ve siyasette hiç ölçüsüz olmadım, hep temkinli, hep bir adım sonrasını düşündüm ve hep itidalli oldum, sonunu düşündüm. Kimseyi üzmemek, kırmamak ve hakaret etmemek için kılı kırk yarıyorum, adam kerameti kendinde zannediyor. Gösterdiğim incelik, zarafet ve naifliğe belki de layık değilsin ama kendime olan saygımı sana da yansıtmak zorundayım.

Bir insana değer vermek, özen göstermek ve ona kıymetli olduğunu hissettirmek bir kültür işidir. Beni anlamaması, tanımaması ve düşüncelerimi bilmemesi mümkün değil ama ille de benim dediğim olacak diyor. Ben haklıyım ve doğruları ben bilirim diyorsan, o dediğin olmaz usta. Benimde beğenmediğim kıyamet gibi insan var, düşünce var, siyasi görüş var, geçmişte ve günümüzde yaşayan liderler var ama hep mesafeli ve ölçülüyüm. İnsanların her şeyi beğenmesi, herkesi sevmesi mümkün olmadığına göre senin için olasılık ne kadar çoksa, benim içinde o kadar çoktur. Suriyelilere gösterilen ihtimam, Ülkemin öz evlatlarına eğitimde, sağlıkta, Vatanı savunmakta ve dokunulmazlıklar da gösterilmediği halde, rahatsızlığımı içimde yaşıyorum.

Okuduğum zaman midemi bulandıran köşe yazarları var, din tüccarları var,  Cumhuriyet’e ve kurucularına ölçüsüzce hakaret edenler var, isim vererek hiç birini hedef göstermedim ve nefretimi ifade etmedim, sevenleri vardır diye sadece mesafeli oldum ve uzak durdum. Demem o ki, “bu kısacık yazıda ifade ettiğim üzere konuşmayı bilmeyen, kendini ifade edemeyen ve kabuğuna çekilmiş bir pısırık oldum”, iyi mi? Gücünü sadece kendinden zayıf olanlara gösteren kompleksli biri olmamak, beğenmesen bile sevdiğin insanların düşüncesine sempati duymak ve ona yakın durmak, insani ilişkilerin sürekliliği açısından önemlidir.

“Tehlike olmadığı müddetçe acar olmak kolaydır!”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA