15 TEMMUZ’DA İLÇE PROTOKOLÜNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET

15 TEMMUZ’DA İLÇE PROTOKOLÜNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET

ALİ YILMAZ’IN EN MUTLU GÜNÜ

ALİ YILMAZ’IN EN MUTLU GÜNÜ

SARIZ MİSAFİRHANESİ YAŞAM SAĞLIYOR

SARIZ MİSAFİRHANESİ YAŞAM SAĞLIYOR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YARIŞTILAR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YARIŞTILAR

CIRGALAN MAHALLESİ’NDE MODERN DÖNÜŞÜM

CIRGALAN MAHALLESİ’NDE MODERN DÖNÜŞÜM

POZİTİF DÜŞÜNCE VE ZİHİN – I
  • BEYHANASMA
    • BEYHAN ASMA
    • BEYHANASMA@kayserihakimiyet2000.com
    • 14 Kasım 2016 - 11:30:39

Mental temizlik ya da zihinsel temizlik nedir?
Bu, insan zihninin enerji bakımdan yüksek titreşimler yapabilmesi meselesidir. Pozitif düşünceden söz ettiğimizde; kötünün karşılığı olan iyiden söz etmiyoruz. Pozitif düşünce demek; düşünce yaratmak, tesir yaratmak, etki yaratmak, enerji yaratmak demektir.
Enerji yaratan her düşünce, her zihni faaliyet; pozitif yönde çalışır ve enerji yiyen, sürekli enerji yutan bir halde bulunmadığından dolayı temiz kalır.
Mental temizlikten maksadımız budur.
İnsan zihniyet ve düşüncesinin, insan varlığının fizik bedeniyle ilişkisinde sürekli bir şekilde enerji alması ve enerji vermesi olağan bir süreçtir, bu alışveriş her zaman vardır.
Enerjiyi alırız ve veririz. Enerjiyi elbette, bizden daha yüksek olan yerlerden alırız, çünkü enerjinin akışı, hiyerarşik olarak tepeden aşağı doğrudur.
Yukarıdan aşağı doğru bir enerji akışı vardır; dikkat ederseniz sular aşağıdan yukarı doğru çıkmaz, daima yukarıdan dökülür.
Bir çağlayandan dökülüp, bir kaynaktan çıkıp toplana toplana yüce yerlerden, dağların en yükseklerinden, doruklarından ovalara iner; büyük kaynaklar, büyük havzalar, büyük göller, nehirler meydana getirir.
Daima yukarıdan gelir. Demek ki, ‘Yukarı’ kelimesinin sembolik olarak ele alınması boşuna değildir. Her şeyin yukarıdan beslenmesi sembolik olarak düşünülse de, bunun fizik tatbikatının da böyle olduğunu görüyoruz.
Yüksek titreşimli düşünce dalgaları varlığımız içerisinde sürekli bir şekilde yer tutmaya başlarsa bizler mental temizlik içerisindeyiz, demektir.
Ancak zaman zaman dış etkiler, mental planımızı ya da mental alanımızı kendilerine benzetecek bir rezonansa sokmaya çalışırlar; yani birtakım parazit düşünceler varlığımıza girerler.
Şuuraltı bu işe yarayan bir mekanizmadır, çoğunlukla parazit düşüncelerin düşünce sürecine girmesine izin veren bir giriş kapısıdır.
Bu nedenle, bilinçaltı meselesine çok dikkat etmemiz gerekir. Mental temizlik, bir bakıma şuuraltı temizliği anlamına da gelir.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz