BAKAN HULUSİ AKAR: “HEPSİ BİTECEK”

BAKAN HULUSİ AKAR: “HEPSİ BİTECEK”

SEVR YA DA LOZAN ESARET YA DA BAĞIMSIZLIK

SEVR YA DA LOZAN ESARET YA DA BAĞIMSIZLIK

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR BÜYÜKŞEHİR’DE

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR BÜYÜKŞEHİR’DE

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

FETÖ OPERASYONUNDA 3 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

FETÖ OPERASYONUNDA 3 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

POZİTİF DÜŞÜNCE VE ZİHİN-II
  • BEYHANASMA
    • BEYHAN ASMA
    • BEYHANASMA@kayserihakimiyet2000.com
    • 15 Kasım 2016 - 12:20:05

Bu yanlışlıklar veya kaprisler sadece birtakım fikri çatışmalara bağlanamaz.
Mantal temizlik; esasında kendi varlığımızda, kendi içimizde yüksek titreşimleri muhafaza edebildiğimiz bir süreç içerisinde ortaya çıkar. Bunları muhafaza edebilmek gayretini göstermek de bu temizliği yapmak anlamına gelir.
Daha pozitif enerji üretmeye başladığımız anda bile peşinen bir mantal temizlik meydana gelir çünkü iki şey aynı zamanda aynı yerde bulunamazlar; şunu hiç unutmayalım, bizim yapımız da böyledir. Mesela iki ayrı şeyi, bir kere de aynı anda düşünemeyiz.
Bunlar kendilerine göre ayrı ayrı zamanlarda, peşpeşe düşünülürler. Aynı bu şekilde, hem negatif enerjiyi hem pozitif enerjiyi kendi varlığımızda, kendi içimizde de bir kerede aynı anda taşıyamayız.
Birinin girip diğerinin yerine gelmesi gerekir, işte bu nedenle, daima pozitif enerjileri kullanmak ve pozitif enerjileri üretmek zorundayız; tıpkı büyük Sufi Celalettin Rumi’nin dediği gibi: ‘Eğer kalbinde kin, fesatlık, nefret duyguları varsa onları boşalt onun yerine sevgiyi, şefkati ve merhameti koy.’
Çünkü bu ikisi yan yana bulunamaz. İçi doluysa, dolu bir bardağın üzerine su doldurur gibi, onun içine nasıl başka şey koyabilirsin? O kap suyu alamaz, çünkü boş yer yoktur.
İnsan yüreğini bu şekilde ifade etmiş; ancak bunları attıktan sonra sevgiyi onun içerisine koyabilirsiniz, diyor. Bu, düşüncenin fonksiyonu ile hemen hemen aynıdır. Aynı zamanda iki şeyi birden düşünmemiz mümkün değildir. Arka arkaya düşünebiliriz; biri ve sonrası, biri ve sonrası tarzında. Zihinsel yapımız gereğince lineer düşünmek zorundayızdır, bizler hiçbir şeyi kolaylıkla küresel düşünemeyiz.
Günümüzde toplulukların, halkların ve özellikle toplum liderlerinin en çok ihtiyaç duyduğu şey, şuuraltı temizliğidir. Toplumla ilgili olarak gerek yazı yazan, gerek konuşan, gerekse birtakım yükümlülükleri yüklenmiş, emir veren ve yönlendiren insanların şuur altlarındaki bozuk formasyonlar, zihinsel süreçlerine dolmuş olan düşük enerjiler; zaman zaman, hiç umulmadık anlarda şuura çıkarak büyük yanlışlıklara, büyük kaprislere, büyük skandallara veya zorluklara, o ana dek doğru giden süreçlerin darmadağın olmasına sebep olabilmek’ tedir; bunların örneklerini her zaman her yerde görüp işitebiliyoruz.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz