googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
MUSTAFA CENGİZ

RAKAMLARLA KAYSERİSPOR-1

Bu haber 25 Aralık 2018 - 13:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.
RAKAMLARLA KAYSERİSPOR-1

Kayserispor, 17 hafta süren Spor Toto Süper Lig ilk yarısını 19 puanla tamamlarken sarı kırmızılılar ilk yarı itibarı ile beklentilerin bir hayli aşağısında kaldı.

Türk futbolunun en temel hastalıklarından birisine yakalanan temsilcimiz iki teknik adam ile ilk yarıyı noktaladı.

BUNALIMLARLA GEÇEN İLK YARI…

Geriden gelen borçlar nedeni ile bir türlü istikrarı maddi ve manevi anlamda bulamayan sarı kırmızılılar için ilk yarı tam bir bunalım dönemi oldu.

Yönetim, teknik kadro, transfer yasağı, mali açıdan yaşanan sıkıntılar ve özellikle de sezon başında takımdan kopan isimlerin yerine alınan isimlerin sürpriz sakatlıkları ve yaşanan bol miktardaki kart enflasyonu sarı kırmızılı takımı deyim yerinde ise can evinden vurdu.

Puan kayıpları ile maddi ve manevi anlamda yıpranan temsilcimiz için ilk yarının son üç haftası bir anlamda nefes almak, soluklanmak bağlamında ilaç gibi geldi.

DEV KAYIPLAR SİLSİLESİ…

17 maçta alınması gereken 51 puandan sadece 19’una ulaşabilen ve maç başına 1.1 puanla ilk yarıya nokta koyan Kayserispor için ilk yarıdaki yol haritasının getirdiği nokta bağlamında rakiplerin takımlarına yapacakları takviyeler nedeni ile ilk yarıdan daha da zor geçecek.

İlk yarıdaki 32 puanlık kayıplarla birlikte Ateş Hattı’nın hemen üzerinde yer alan Kayserispor için bu puan kayıpları ligdeki irtifa kaybına paralel olarak 150 Milyon TL’lik borç rakamlarının konuşulduğu bir dönemde ciddi manada da parasal kayıp demek.

1 Puanın yaklaşık 800 Bin TL 1 Milyon lira arasında konuşulduğu bir dönemde Kayserispor’un her kaybettiği puan ile birlikte mali kayıpları da 30 Milyon TL civarında bir rakama tekabül etmekte…

HEDEF PLAKA…

İlk yarıyı 19 puanla tamamlayan sarı kırmızılılar ikinci yarıda en az 25 puana daha göz koylarken, kümede kalma limitinin genelde 35-38 puanlı rakamlarda gerçekleşmesi nedeni ile sarı kırmızılıların gözü de doğal olarak ilk etapta plakada ve 38 puanda olacak.

Sezona Sağlam başlayan ancak sezon içerisinde yalpalayan ve umduğunu bulamayan Kayserispor ilk yarıyı şartlar ne kadar kötü olursa olsun yine de Hikmetli bitirdi.

Sarı kırmızılılar Ertuğrul Sağlam ile başlayıp Hikmet Karaman ile devam ettikleri lig mücadelesinde sıralamada 14. Sırada 19 puanla yer aldılar.

SAĞLAM BAŞLAYAMADIK AMA HİKMETLİ BİTİRDİK…

Sezona büyük umutlarla giren ve Ertuğrul Sağlam’ın ikinci dönemi ile yola çıkan sarı kırmızılılar Sağlam ile 12 puanda yolları ayırırken, Hikmet Karaman’ın Kayseri’deki 3. Sarı kırmızılı takım’da ise 2. döneminde oynadıkları 3 lig maçından 7 puan toplayarak sezonun ilk yarısını 19 puanla noktaladılar.

17 maç itibarı ile hedefledikleri en kötü 25 puan’ın gerisinde kalarak finali Erzurum’da ki 1-1’lik beraberlik tamamlayarak 19 puanda kaldı. Sarı kırmızılılar maç başına 1.1 puanla ilk yarıya nokta koydu. (Devam Edecek)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER