YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

RAYMAN “GÖÇER’LE ‘SİS EKO TREKKİNG’ FAALİYETLERİNDE BİRLİKTEYİZ”
RAYMAN “GÖÇER’LE ‘SİS EKO TREKKİNG’ FAALİYETLERİNDE BİRLİKTEYİZ”

Her fidanın bir oksijen, su ve yaşam kaynağı olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Kapadokya İzcilik ve Gençlik Kulüpleri Federasyon Başkanı Haydar Rayman doğa uzmanı Mustafa Göçer’le genç izcilere yönelik eğitim seminerleri ve fidan dikme faaliyetleri yapacaklarını söyledi. Rayman, tüm genç izcilerin fidan dikmeyi öğrenmeleri, fidan dikmeleri güzel ülkemiz için, insanlık için gönüllü bir şekilde hizmet ederek […]

Her fidanın bir oksijen, su ve yaşam kaynağı olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Kapadokya İzcilik ve Gençlik Kulüpleri Federasyon Başkanı Haydar Rayman doğa uzmanı Mustafa Göçer’le genç izcilere yönelik eğitim seminerleri ve fidan dikme faaliyetleri yapacaklarını söyledi.
Rayman, tüm genç izcilerin fidan dikmeyi öğrenmeleri, fidan dikmeleri güzel ülkemiz için, insanlık için gönüllü bir şekilde hizmet ederek insani değerlerini yüceltmeleri bizim için büyük önem arz etmektedir. Dedi.
En büyük yatırımın insan yetiştirmek olduğunu belirterek sözlerine devam eden Rayman, doğaya fidan dikecek olan genç izcilerimizin en güzel fidanları kendileri olacaktır dedi.
Genç izcilerimize fidan dikme eğitimi verecek ve onlarla birlikte fidanlar dikecek olan Mustafa Göçer’e çok teşekkür ederiz diyerek sözlerini noktalayan Rayman, son söz olarak merkezi Kayseri’de bulunan Kapadokya İzcilik ve Gençlik Kulüpleri Federasyonu bu ülkenin çocuklarına, gençlerine ve güzel ülkemize hizmet etmekten gurur duyar. Dedi.

Öte yandan İzci dernekleri başkanı ve yönetim kuruluna SİS EKO TREKKİNG’İ anlattım.
Çok olumlu karşıladılar. İzci liderleri ve genç izcilerle hafta içi fidan dikme ve çevre ayak izleri ile ilgili seminer, hafta sonu ise (19.11.2017) Erciyes fidan dikme etkinliği yapacağız diyerek sözlerine başlayan Mustafa Göçer, genç izcilerle buluşmaktan çok mutlu olacağını vurguladı.

GÖÇER “KAYSERİ İZCİLERİ ÖRNEK TEŞKİLEDECEKLER!”.
Projem “ANADOLU ÇÖL OLMASIN” diyerek sözlerine devam eden Göçer,günümüzden esas olarak 150 yıl kadar önce (insanın doğadan uzaklaşmaya başlaması ile birlikte) gezegenimiz gözle görülmeyen, kulakla duyulmayan ancak yerküre üzerinde canlı yaşamın tamamını ilgilendirecek olan büyük sarsıntılar içerisine girmeye başladı.
Gezegenimiz genelinde kirlilik ve sera gazlarının çoğalması sarsıntıları depremlere dönüştürdü.
İnsanlık ve canlıların tamamı hem sağlıklı yaşamdan ve hem de yeryüzünde yaşamın devam edebilirliğinden kaybetmeye başladı.
Bütün bu olumsuzluklara sebep insan etkileriydi. Şeklinde konuşmasını sürürdü.
Bu projede herkes aktif rol almalıdır diyerek sözlerine devam edenGöçer, ülkemde ve Dünya’nın her yerinde insan eli ile bozulmuş olan ekojojik dengenin insan eli ile tamiri hususunda doğasever olan her insan aktif rol almalıdır. Dedi.
Göçer, Kara Deniz’in ve Ak Deniz’in yalçın dağları nedeni ile denizlerden ve yağmur bulutlarından faydalanamayan ve iklim kayması nedeni (KÜRESEL ISINMA BİR İKLİM KAYMASIDIR) ile Arap çölünün Anadolu’ya kaymasını durdurmak isteyen her insan Anadolu’nun çöl olmaması için ilk adım olarak orman yüzdesinin artırılması hususunda emek harcamalıdır. Şeklinde konuştu.

Anadolu’da bir çukur iklim oluşturarak (Anadolu kendi yağmur bulutlarını kendisi oluşturmalı) erozyonu, çoraklaşmayı ve çölleşme engellemeliyiz. Şeklinde projesini açıklayan Göçer”Bir ağaç bir yılda transpirasyon yolu ile gökyüzüne 20 ton su verir ve yağmur bulutları oluşmasını tetikler”. Anadolu’ya yüz milyon fidan dikildiğini düşünün. Dedi.
“Bununla birlikte gençlerimize doğa korumacılığını öğreterek çevre ayak izlerimizi küçültmeliyiz, enerji tasarrufu yapmalıyız ve yenilenebilir enerjilere yönelmeliyiz…” Şeklindesözlerine devam eden Göçer, son söz olarak “Taban sularımız seviye kaybetmesin. Yükselsin. Topraklarımız erozyonla yok olmasın. Ağaçlarla çoğalsın. Orman gelirlerimiz, sularımız, hayvancılık ve tüm yaşamsal zenginliklerimiz çoğalsın.Çocuklarımız güzel yaşasın. Dedi ve ekledi. ”KAYSERİ İZCİLERİ DÜNYAYA ÖRNEK TEŞKİL EDECEKLER”. (SPOR SERVİSİ)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz