ERÜ İLAHIYAT FAKÜLTESINDE MEZUNIYET SEVINCI

ERÜ İLAHIYAT FAKÜLTESINDE MEZUNIYET SEVINCI

7 PARTİ TEMSİLCİSİ BİRLEŞTİ, PARTİ STANTLARINI GEZDİ

7 PARTİ TEMSİLCİSİ BİRLEŞTİ, PARTİ STANTLARINI GEZDİ

ÜNİVERSİTELER ŞEHİRLERİN DİNAMİKLERİNDEN

ÜNİVERSİTELER ŞEHİRLERİN DİNAMİKLERİNDEN

MELİKGAZİ’DEN 3 AYRI SEMTTE 3 ADET TAKSİ DURAĞI

MELİKGAZİ’DEN 3 AYRI SEMTTE 3 ADET TAKSİ DURAĞI

YAHYALI’DA YAZ SPOR OKULLARI TÖRENLE AÇILDI

YAHYALI’DA YAZ SPOR OKULLARI TÖRENLE AÇILDI

RIDVAN KARABULUT YAZIYOR…BUGÜNÜN KÜÇÜĞÜ YARININ BÜYÜĞÜ
RIDVAN KARABULUT YAZIYOR…BUGÜNÜN KÜÇÜĞÜ YARININ BÜYÜĞÜ

Çocuk bir devamlılığın simgesi,gelecek,hayal,umut ve sevinç demek. Terminolojik olarak 0-18 yaş arası bireyi tanımlayan çocuk, bir çok kişinin sahip olmak için can attığı ama öte taraftan birçok kişi tarafından da değeri pek anlaşılamayan bir varlık olma özelliği taşımaktadır. Bir yıl sonrasını elde etmek istersen buğday ek diyor Çinliler geleceği arzuluyorsan da insan yetiştir. Günümüzde şikayet […]

Çocuk bir devamlılığın simgesi,gelecek,hayal,umut ve sevinç demek.
Terminolojik olarak 0-18 yaş arası bireyi tanımlayan çocuk, bir çok kişinin sahip olmak için can attığı ama öte taraftan birçok kişi tarafından da değeri pek anlaşılamayan bir varlık olma özelliği taşımaktadır. Bir yıl sonrasını elde etmek istersen buğday ek diyor Çinliler geleceği arzuluyorsan da insan yetiştir.
Günümüzde şikayet ettiğimiz her ne varsa aslında hepsinin bizim eserimiz olduğunu unutmamalıyız. Bugün acaba bana bir zarar verir mi diye kaçtığımız tinerci/yankesici vs gibi insanlar aslında çok uzak olmayan bir geçmişte su satan, simit satan veyahutta buz gibi merdivende mendil alır mısın ağabey/abla diyen çocuklardı. Hayat kesinlikle boşluk kabul etmez. Yüzlerine bile bakılmaya tenezzül edilmeyen bu çocuklar belki günümüzün en tehlikeli kişileri oldular. Her ne ekersen onu biçersin.. Bir çocuğu iyi eğitmiş,güzel bir ahlak kazanmasına yardımcı olmuş ve hele ona hayatta tutunabileceği bir meşgale kazandırmışsan senden daha mutlu bir insan olamaz. Tabi bu noktada biz eğitimden ne anlıyoruz sorusu öncelikli bir soru. Test çözüp tost yiyen bir nesil örneğin eğitim almış bir nesil midir? Bu noktada çocuğun bütünsel gelişimi önemli bir değer taşımaktadır.
Sadece bilgi hamalına dönüştürülen bir genç eğitimin temel hedeflerinin amaçladığı bir sonuç değildir. Akademik olduğu kadar fiziksel, ahlaki, sosyal gelişimini tamamlaması bir çocuk için önemli bir hedeftir. Çocuklarımızın ehil ellerde yetişmesi büyük önem taşımaktadır. Bu noktada çocuk gelişimi alanının hizmet verdiği büyük bir alan bulunmaktadır. Çocuk gelişimi alanının sadece okul öncesi eğitim kurumlarında eğitim verdiğini düşünmek konuyu tam yansıtmayacaktır. Çocuğun olduğu her alan çocuk gelişimcinin bizzat öz malıdır. Sağlık hizmetlerinden, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı kurumlardan tutunda özel eğitim kurumlarına oradan okul öncesi eğitim kurumlarına kadar bir çok alanı kapsayan bu alanın mezunlarının ilgili kurumlarda görev yapması bir bilim olan bu alanın toplumsal değişimin sağlıklı bir gelişim göstermesine önemli katkı sağlayacaktır. Günümüzde sık sık çocuklarla ilgili duyduğumuz ve her defasında ciğerimizi dağlayan çirkin olayların artması gelecek adına büyük bir tehlike alarmıdır. Devletimizin ilgili kurumlarının bu konudaki hassasiyeti yanında bizlerin de bu konuya duyarlılık göstermesi gerekmektedir. Ülkelerin kaderi genç dimağların sırtında şekillenecektir. Her kim bir çocuğu dünyayı kazandırmak için bir gayret içindeyse geleceği şekillendirmek için bir işaret fişeği ateşlemiş demektir. Gençliğe sahip çıkmak geleceğe sahip çıkmak demektir. Bunu yapmak için bir gayretimiz yoksa kusura bakılmasın ama şikayet etmeye de hakkımız yoktur.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz