MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

SAATLERE BAKIYORUZ…

 

Bugün aslında dananın kuyruğunda bir şey olacak ama ne olacak, pek kestiremiyoruz. Cumhurbaşkanı, ABD’de oranın başkanı ile “Oval Ofis”te oturup konuşacaklar mış…

Haberin yalancısıyım ama, ABD yetkililerinin “Oval Ofis”te gerçekleşecek görüşmenin 20 dakika kadar sürmesini planlamışlar.

Sanırım bir yanlış haber olmalı. Çünkü 20 dakika içinde görüşülüp bitirilecek konular değil Türkiye-ABD arasındaki konular. Eğer doğru ise…

İnşallah doğru değildir diyerek geçmek istiyorum bu konuyu.

ABD ile olan ilişkilerimize bakarken, geriye doğru bakıp tarihi okumamız gerekecek diye düşünüyorum. Özellikle Ortadoğu ve bu coğrafyada asırlardır uyguladığımız politikayı bilmek gerekir.

Ancak biz, yakın tarihimize göz atsak, sanırım nereden nereye geldiğimizi apaçık görebiliriz.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, bu coğrafyada uygulanacak yanlış politika, insanı adeta bataklığın içine çeker. Öyle bir bataklıktır ki bu, Türkiye olarak cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte o bataklıktan kurtulmuş, Atatürk’ün “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” ilkesi ile de çıkarlarımız doğrultusunda, Arap milletine asla güvenmeden yürütüp gelmiştik.

Ancak…

Turgut Özal’ın iktidarı döneminde, ABD’nin Irak’a saldırdığında, bir koyup üç alma hevesiyle girdiğimiz bataklık, hala bizi içine çekmeye devam ediyor.

Oysa ülke olarak Ortadoğu coğrafyasında, bu coğrafyanın ülkelerini, dış güçlere karşı koruyucu olmamız, örnek olmamız ve eğer bunları sağlayamıyorsak, tarafsız olmamız en doğru politikaydı diye düşünüyorum.

Ne yazık ki bunu başaramadık, başaramıyoruz ve çıkarlarımızı geç de olsa fark ettiğimizde, Atı alan Suriye’de Rakka’ya geçmiş oluyor.

 

Ya da…

 

Atın üstüne binip, üzerimize doğru dört nala sürüyor oluyor.

 

İşte bugünkü görüntü bu ve cumhurbaşkanı bakalım bu şartlar altında ABD’den neler elde edecek! Neler verecek, neler alacak demiyorum çünkü…

 

Vereceğimiz pek bir şey kalmadı…

 

Yazıyı yazdığım şu saatlerde, henüz buluşma gerçekleşmedi. Bugün (dün) saat 19.30 civarında görüşme başlayacak ve benim yazım o saatlerde sayfaya girmiş ve baskıya hazır hale gelmiş olacak.

 

Demek o ki, artık saatlere bakıyoruz. Sonra da tarafsız, şişirilmemiş, gerçek bilgilere ulaşmaya çalışacağız.

 

Neden böyle dedim?

 

Çünkü, Türkiye’deki yandaş haber kaynaklarından doğru bilgi yerine, şişirilmiş övgü dolu haberlerin geçeceğini düşünüyorum.

 

Umarım olmaz…

  • Etiketler
  • Açıklama
  •   Bugün aslında dananın kuyruğunda bir şey olacak ama ne olacak, pek kestiremiyoruz. Cumhurbaşkanı, ABD’de oranın başkanı ile “Oval Ofis”te oturup konuşacaklar mış… Haberin yalancısıyım ama, ABD yetkililerinin “Oval Ofis”te gerçekleşecek görüşmenin 20 dakika kadar sürmesini planlamışlar. Sanırım bir yanlış haber olmalı. Çünkü 20 dakika içinde görüşülüp bitirilecek konular değil Türkiye-ABD arasındaki konular. Eğer doğru […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz