KAYSERİSPOR 10 KİŞİ KALDIĞI MAÇTA BJK İLE PUANLARI PAYLAŞTI:1-1

KAYSERİSPOR 10 KİŞİ KALDIĞI MAÇTA BJK İLE PUANLARI PAYLAŞTI:1-1

BEŞİKTAŞ ŞEHİTLERİ ANDI

BEŞİKTAŞ ŞEHİTLERİ ANDI

KIZ ARKADAŞLARINI DÖVERKEN KEŞFEDİLDİ, DÜNYA 3.’SÜ OLDU

KIZ ARKADAŞLARINI DÖVERKEN KEŞFEDİLDİ, DÜNYA 3.’SÜ OLDU

GENÇ YEŞİLAY ÜYELERİ MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE EDECEK

GENÇ YEŞİLAY ÜYELERİ MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE EDECEK

ŞEHİT OSMAN BÖRKLÜOĞLU ANILDI

ŞEHİT OSMAN BÖRKLÜOĞLU ANILDI

SAĞLIKLI BESLENİYOR MUYUZ?

Melikşah Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Merkezi tarafından Sosyal Girişimcilik ve Duyarlılık Projeleri dersi kapsamında “Sağlıklı Beslenme” konulu konferans gerçekleştirildi.

Melikşah Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Müge Yılmaz konuşmacı olarak katıldı. Sağlıklı beslenme konusunda kendisini dinlemeye gelen katılımcılara tavsiyelerde bulunan Yrd. Doç. Dr. Müge Yılmaz; Günümüzde sağlıklı beslenme konusunda eğitim almış ya da almamış birçok insanın, özellikle medyada sağlıklı beslenme konusunda bazen doğru,bazen ise hatalı bilgiler verdiğini ve toplumun bu yönde kafasının çok karıştığını belirtti.

Obeziteye neden olan en önemli nedenin gereğinden fazla beslenerek ve buna karşı daha az fiziksel aktivite yaparak normal vücut ağırlığımızı koruyamamız olduğunu söyleyen Yrd. Doç. Dr. Yılmaz: “Normal vücut ağırlığında kalabilmemiz için ise, besin alımımızla fiziksel aktivitemizin birbirine eşit olması gerekiyor. Birrestauranta gittiğimizde, buradaki öğrenci yemekhanesine gittiğimizde veya evimizde genel olarak enerji, yağ ve şeker içeriği yüksek besinlerden kaçınmamız gerekiyor. Geleneksel tatlılarımız olan yağlı ve şerbetli tatlılar ve yine avrupadan mutfağımıza girmiş olan pastalar, yaş pastalar, yağ ve tuz içeriği çok yüksek olan cipsler ve patates kızartmalarından mümkün olduğunca uzak durmalıyız. Bunları hiç yememeliyiz demiyoruz, yemeliyiz ama bunları yemeyi alışkanlık haline getirmemeliyiz” şeklinde konuştu.

Konferans sonunda Yrd. Doç. Dr. Müge Yılmaz’a Melikşah Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut D. Mat tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Melikşah Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Merkezi tarafından Sosyal Girişimcilik ve Duyarlılık Projeleri dersi kapsamında “Sağlıklı Beslenme” konulu konferans gerçekleştirildi. Melikşah Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Müge Yılmaz konuşmacı olarak katıldı. Sağlıklı beslenme konusunda kendisini dinlemeye gelen katılımcılara tavsiyelerde bulunan Yrd. Doç. Dr. Müge Yılmaz; Günümüzde sağlıklı beslenme […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz