Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

SAĞLIKLI BESLENİYORUM EĞLENİYORUM

Bu haber 05 Ekim 2018 - 11:59 'de eklendi ve 66 kez görüntülendi.
SAĞLIKLI BESLENİYORUM EĞLENİYORUM

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Erkilet Ali Osman Özel İlkokulu öğrencileri için doğal çiftlik gezisi düzenlendi. Toplamda 34 öğrencinin katıldığı gezide Gesi bölgesinde faaliyet gösteren Kesimci Çiftliği ziyaret edildi. Çiftlik hayvanlarını ve çeşitli sebze ve meyvelerin yetiştirildiği bahçeleri görme fırsatı bulan öğrenciler eğlenceli vakit geçirmenin yanı sıra sağlıklı yaşam ilkeleri hakkında da bilgi edindiler. Çiftlikte hazırlanan kahvaltıda öğrencilere sağlıklı yiyecekler, çiftlikteki hayvanlardan elde edilen taze süt ve yumurta da ikram edildi. Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünde çalışan Mükremin İncedağ geziyle ilgili olarak:

“Yapılan birçok bilimsel araştırmaya göre yetişkinlik döneminde ortaya çıkan kronik hastalıkların bireyin beslenmesi ve yaşam tarzı ile yakından ilişkili olduğunu ortaya koymaktadır. Bireylerin yetişkinlik döneminde sağlıklı beslenme ilkelerine uygun bir yaşam sürdürebilmesi aslında çocukluk döneminde sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmalarına bağlıdır. Bu gerçeğin farkında olan Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü Litvanya’da faaliyet gösteren eMundus kurumu tarafından 2016 yılında başlatılan HealthEDU Erasmus+ projesine katıldı. Anaokulu ve ilkokul düzeyinde çocuklara sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırmayı amaçlayan proje kapsamında gerçekleştirilen çiftlik gezisi yiyeceklerin doğrudan market ve pazardan satın alındığı günümüz dünyasında çocuklar için özellikle önemlidir. Yiyeceklerin nerede, nasıl ve kimler tarafından üretildiği, hangi yiyeceklerin sağlıklı olduğu, kendi yiyeceğini yetiştirmenin önemi gibi konuları çocukların erken yaşta öğrenmesi sağlıklı beslenme alışkanlıkları ile ilgili olumlu tutum ve davranışlar geliştirmelerini sağlayacaktır.” dedi.

Çiftlik gezisi, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından HealthEDU Erasmus+ projesi kapsamında geliştirilen “Sağlıklı Besleniyorum Eğleniyorum” oyunu ve tatma alma etkinliği ile sonlandırıldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER