Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ŞAİR DURAN TAMER “ TUT ELLERİMDEN” ŞİİR KİTABINI İMZALADI

Bu haber 28 Kasım 2018 - 12:21 'de eklendi ve 32 kez görüntülendi.
ŞAİR DURAN TAMER “ TUT ELLERİMDEN” ŞİİR KİTABINI İMZALADI

Sivaslı Aşık Veysel’in talebesi olan Şair Duran Tamer “ Tut Ellerimden” 4. şiir kitabını Hunat kültür merkezinde sevenlere imzaladı. İmza program sunumu Eğitimci-Yazar Nurkal Kumsuz yaptı.

Sızır belediye başkanı Nevzat Göksü, İl kültür ve Turizm müdürü İsmet Taymuş, Nurkal Kumsuz, Metin Tamer, Hasan Gürpınar, Mustafa Ferit Yıldız, İmdat Avşar, Ayşe Paslanmaz, Mustafa Acar, Köksal Akçalı,  Ziya Şahin, Aysel Büyükbaş, Adnan Büyükbaş, Yusuf Akdamar, Mustafa Bozkurt, Kadir Acı, Şeyhmus Çiçek, Abdullah Ayata, Halit Garan ve çok sayıda davetlinin katıldığı imza gününde şair Duran Tamer hayıtı ile ilgili anlatımlar oldu.

Halk edebiyatının bir dalı olan şiirlerle geçen programda yazarın şiirlerinden örnek verirken şaire yazdıkları şiirleri okudular.

Sızır belediye başkanı Nevzat Göksü,” Sızır ilçemizden çıkan ve Avrupa dan emekli olmuş Kayseri de yaşayan yakın dostumuz şair Duran Tamerin bu güzel imza gününde aranızda olmaktan çok mutlu oldum. Bu yaşa gelmiş şairimiz yazamaya devam etmesi genç şairlere bir örnek olacaktır. Hemşerim Duran Tamerin isminin Sızır da bir sokağa bir caddeye verilmesi için belediye encümeni arkadaşlara teklifi sunacağım yazarımıza başarılar dilerim” dedi.

Yazar İmdat Avşar da Türk kültürüne hizmet eden sayın yazarımızla yakın dostlumuzu var, Yoğunburç da sohbet ederken, bir hikaye anlattı, “Avrupa da ilk kitabını çıkardığında havalar girer kabına sığmaz olur. TV kültür sanat programına katılır. Artık beni bu şehirde her kez tanır düşüncesiyle program sonu dışarı çıkar. Bakar ki kimse selam vermiyor her kez işinde gücünde kendisine bakan olmaz. Ama yine yazamaya devam eder. Daha sonra yıllarda birinci ikinci üçüncü kitap derken Sivas Cumhuriyet Üniversitende hayatı şiirleri üzerine tez yapılır. Kültür turizm bakanlığı halk şairi belgesi olan İLESAM, KAYSADER üyesi ve iller arası şiir dinletisine katılarak ödülü alan, Avrupa’da “Bayrak” şiiri birinciliği alan vatansever, bayrak sever, toprağına bağlı bu şairi tebrik ediyorum “dedi. YÜKSEL KALKAN

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA