KAYSERİSPOR, BAŞAKŞEHİR’E KAYBETTİ 2-1

KAYSERİSPOR, BAŞAKŞEHİR’E KAYBETTİ 2-1

ÇOLAKBAYRAKDAR, “DÖNÜŞÜMLE KOCASİNAN, DAHA DA GÜZELLEŞECEK”

ÇOLAKBAYRAKDAR, “DÖNÜŞÜMLE KOCASİNAN, DAHA DA GÜZELLEŞECEK”

MELİKGAZİ KIYAFET EVİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI…

MELİKGAZİ KIYAFET EVİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI…

70 YAŞINDAKİ ADAM TARLADA ÖLÜ BULUNDU

70 YAŞINDAKİ ADAM TARLADA ÖLÜ BULUNDU

ERÜ’DE “4. ULUSAL ECZACILIK ÖĞRENCİ KONGRESİ FARMAKON ERCİYES 2018” BAŞLADI

ERÜ’DE “4. ULUSAL ECZACILIK ÖĞRENCİ KONGRESİ FARMAKON ERCİYES 2018” BAŞLADI

ŞAİR ŞEHMUS ÇİÇEK’İN İMZA GÜNÜNDE DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADI
  • YÜKSELKALKAN
    • YÜKSEL KALKAN
    • YuKSELKALKAN@kayserihakimiyet2000.com
    • 22 Haziran 2016 - 18:03:00

Kayseri Büyükşehir belediyesi mimarsan parkında Ramazan sokağında şair ve yazarlar kitapların imzalamaya devam ediyor.
Bu kez de “Kayseri şair ve Yazarıyla buluşuyor” imza standında şehrimizin yakından tanıdığı Diyarbakır doğumlu gönlü Yusuf güzelliğine bağlamış şair Şeyhmus Çiçek vardı.
“Kayseri şair ve Yazarıyla buluşuyor” imza standında, Abdullah Ayata, Abdulkadir Göçmen, Emrah Bekçi, Sami Doğan, Mustafa Ferit Yıldız, Köksal Akçalı, Ahmet Karaca, Bekir Türkmen, Mehmet Ali Gül, Bilge Çalıcı, Tuğba Bilgin, Kadir Keçebaş, Yılmaz Bölük, Yusuf Doğdu, Mustafa Acar, Güner Dinçaslan, Tuğba Bilgin, Aysel Büyükbaş, Hikmet Beytür ve kitapseverlerin katıldığı imza gününde şair Şeyhmus Çiçek, 2002 yılında “Yasak” ve 2009 yılında “Ağlamanın Ardından” kitaplarını imzaladı.
ŞAİR BABAM ADIMI YUSUF KOYMALIYDI ŞİİRİNİ OKUDU
“Kayseri Şair ve Yazarıyla buluşuyor” imza standında şair Şeyhmus Çiçek Yoğunburç Şiir akşamlarında okuduğu şairler tarafından beğenilen, “Babam Adımı Yusuf Koymalıydı” şiirini okuması için yazar Emrah Bekçi “Babacığım arkadaşlar bu şiiri okumanı istiyorlar” ısrar edince Şeymus Çiçek “Babam Adımı Yusuf Koymalıydı” okumak zorunda kaldı. Yusuf isimi geçen şiiri okurken Emrah Bekçide okunan şiiri telefon vidosuna kayıt etti. Alkışlar arasında şiiri bitiren Şeyhmus Çiçek,” Kayseri yazarlarına şairlerine bir kısmı kapalı geniş bir yer verilmiş olsaydı çok iyi olurdu. Neden daha geniş yer diyorum İmza gününe ziyarete gelen şehrimizin şiir seven vatandaşları-buraya gelen şairlerinde şiirlerini dinleme imkanı bulurlardı. Bakın şiir okusak da açık havada duyması biraz zor oluyor. Bundan sonraki yıllarda inşallah şairlere yazarlarla daha geniş bir yer verilip şiirler okunur sohbetler edilir.” Dedi.
Ramazana mektupların şairi Yusuf Doğdu boş gelmemişti, Elinde sıcak leblebileri almış selam vermesinden sonra Sarı Lebleri dağıtmaya başladı ardından yazar bir arkadaş da gelenler şeker dağıtımı ve çay getirdiler. İmza gününe gelen yazarlar,” Ramazan ayının bereketi yaşanıyor maşallah her gün imza günü olsun Allah bereket versin” dediler.
ŞEYMUS ÇİÇEK KİMDİR
Şeymus Çiçek 1965 yılında Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı Topaklı köyünde dünya ya geldi, “Yasak” adını taşıyan ilk şiir kitabını 2002 yılında yayımlandı ve 2009 seksen sekiz sayfadan oluşan “Ağlamanın Ardından” şiir kitabını çıkardı. İnşaat taşeronluğu yapan olan Şeyhmus Çiçek’in şiirleri çeşitli edebiyat dergilerinde yayımladı. Şair yurt içinde şiir etkinlerine katılmaktadır. Evli ve beş çocuk babası olan özgün şiirleriyle şiir severlerin dikkatini çeken şair, Yoğun Burç şiir akşamların yöneticiliğini de yapmakta.
“Ağlamanın Ardından” şiir kitabının arka kapak sayfasında dörtlüğü yazmak istiyorum,”Ben ağlayamaya yatkınım/Sanki her kahkahada/ bir kusur vardır/Gözyaşıma tutkunum/ Her damlasında bir huzur vardır.
“Son” şiirinden örnek; Sonbaharda doğmuşum/ Sonbaharın son ayında/ Kasımın son gününde/ Ben bir sonum.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz